Stal - SMS ZPRP. Twierdza Gorzów nadal niezdobyta! Tym razem odprawieni uczniowie

Stal Gorzów w środę podejmowała SMS ZPRP Gdańsk w zaległym meczu 8. kolejki I ligi mężczyzn grupy A. Żółto-niebiescy wygrali z uczniami z Gdańska 25:18, choć przewagę zbudowali dopiero w ciągu ostatnich 20 minut.

Dawid Lis
Dawid Lis
WP SportoweFakty / Radosław Siuba
Początek środowego spotkania był wyrównany. Obie ekipy próbowały uzyskać przewagę i jako pierwsi zrobili to gospodarze, którzy po niespełna dziesięciu minutach prowadzili 4:1. Stal Gorzów miała przewagę, ale gdy żółto-niebiescy przestali rzucać celnie, to skuteczny w kontrach był Patryk Mauer. Po niespełna 20 minutach był remis 6:6.

Obie drużyny grały jednak falami. Najpierw przewagę uzyskiwali gospodarze, później gracze SMS ZPRP Gdańsk zmniejszali lub całkowicie niwelowali różnicę. Przyjezdni zdobywali bramki przede wszystkim po kontrach, ponieważ mieli problemy z przebiciem się przez defensywę gorzowian, a miejscowi punktowali głównie dzięki dobrej grze zespołowej.

W 39. minucie żółto-niebiescy prowadzili zaledwie 14:12 i wydawało się, że jeszcze może być ciekawie. W tym momencie jednak Stal zaczęła trafiać i wyszła na prowadzenie 17:12. Dzięki skutecznej grze Stanisława Gębali gospodarze utrzymywali przewagę i kolejny raz zakończyli pojedynek we własnej hali zwycięstwem. Tym samym zespół prowadzony przez Dariusza Molskiego pozostaje niepokonany i ma na swoim koncie już 15 punktów.

Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów - SMS ZPRP Gdańsk 25:18 (12:8)

Stal: Marciniak, Nowicki - Mariusz Smolarek, Śramkiewicz, Kryszeń 3/1, Marcin Smolarek, Gębala 8, Serpina 3, Turkowski 2, Gałat 1, Bekisz 2, Droździk 1, Starzyński 3, Kłak, Stupiński 2