Bauhaus Liga ASOBAL: Barcelona kontynuuje passę, dwie bramki Kamila Syprzaka

102 ligowe zwycięstwo z rzędu odniosła FC Barcelona. Mistrzowie Katalonii, z Kamilem Syprzakiem w składzie, wygrali 35:26 z Bidasoa Irun w 11. kolejce rozgrywek.

Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Szymon Łabiński

Tym razem zwycięstwo przyszło Katalończykom łatwiej niż w poprzedniej kolejce, w której Blaugrana męczyła się z trzecim w tabeli ABANCA Ademar León (26:25). Z Bidasoa Irún już po pierwszej połowie FC Barcelona Lassa wypracowała dwie bramki przewagi i w kolejnych minutach tylko potwierdzała swoją dominację.

Po raz kolejny mistrzowie Hiszpanii musieli radzić sobie bez Cedrica Sorhaindo. Sporo minut dostał Jesper Noddesbo, który razem z Kiryłem Łazarowem został najlepszym strzelcem Barcelony. Doświadczony Duńczyk, rywal Kamila Syprzaka do siódemki, rzucił sześć bramek w sześciu próbach i zaliczył najlepszy występ od dawna. Na swoim poziomie wypadł także reprezentant Polski (dwa gole).

Świetna seria Gonzalo Pereza de Vargasa w drugiej części do reszty odebrała zawodnikom z Irun ochotę do gry. Skuteczność Łazarowa do spółki z Waelem Jallouzem sprawiła, że Duma Katalonii jeszcze powiększyła przewagę i swobodnie kontrolowała przebieg meczu.

Dla mistrzów Hiszpanii było to 11 zwycięstwo w tym sezonie i 102 z rzędu na ligowych parkietach. Barcelona o cztery punkty wyprzedza Naturhouse La Rioja.