SMS - Grunwald. Kolejne punkty dla licealistów

W meczu 10. kolejki I ligi SMS ZPRP Gdańsk pokonał WKS Grunwald Poznań 32:26. Drużyna z Wielkopolski sprawiła gospodarzom sporo problemów, jednak w końcówce meczu nie była już w stanie dorównać licealistom.

Joanna Chmara
Wychowankowie SMSu i trener Dariusz Tomaszewski WP SportoweFakty / Michał Domnik / Wychowankowie SMSu i trener Dariusz Tomaszewski
Uczniowie gdańskiego SMS-u po raz kolejny w tym sezonie pokazali się z dobrej strony, odnosząc szóste zwycięstwo w rozgrywkach. Duży udział w sukcesie drużyny miał Patryk Mauer, który aż 11 razy trafił do bramki rywali. Pomogła też dobra postawa bramkarzy: Marka Bartosika i Kacpra Pyrki.

Podopieczni Dariusza Tomaszewskiego bardzo dobrze otworzyli spotkanie. Przez pierwszy kwadrans spotkania narzucali rywalom swój styl gry. Jednak zawodnicy Grunwaldu nie zamierzali łatwo oddać punktów i zaczęli konsekwentnie odrabiać straty.

Mocnym punktem zespołu z Poznania był Mateusz Matlach, który w całym meczu zdobył dziesięć goli. Jego bramka z rzutu karnego pozwoliła WKS-owi doprowadzić do remisu 10:10. Od tego momentu drużyny prowadziły bardzo wyrównaną walkę. Na przerwę SMS schodził z jednobramkowym prowadzeniem.

Na początku drugiej połowy również nie brakowało emocji. W 38. minucie bramka Matlacha pozwoliła gościom po raz pierwszy i jedyny w ciągu całego meczu wyjść na prowadzenie. Końcówka należała bowiem do licealistów, którzy konsekwentnie grali w obronie i znakomicie potrafili wykorzystać błędy rywali.

Gdy w 44. minucie celny rzut do bramki Grunwaldu oddał Maciej Zarzycki SMS miał już cztery gole przewagi. Rywale nie potrafili powstrzymać szybkich akcji Patryka Mauera i Piotra Kołtunowicza a szczelna obrona gdańszczan uniemożliwiała im wypracowanie skutecznych ataków. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu na tablicy wyników widniał rezultat 31:24.

W końcówce dwa razy z rzędu Kacpra Pyrkę pokonał jeszcze Tomasz Gintowt, a tuż przed ostatnim gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Michał Rogalski z SMS-u, ustanawiając wynik spotkania na 32:26.

SMS ZPRP Gdańsk - WKS Grunwald Poznań 32:26 (13:12)