Była zawodniczka KPR-u zamurowała bramkę Pogoni Baltica

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Oskar Błażkowski /
WP SportoweFakty / Oskar Błażkowski /

Martyna Wierzbicka od sezonu 2015/2016 przeszła z KPR-u Jelenia Góra do Pogoni Baltica Szczecin. W minioną sobotę w 11. kolejce PGNiG Superligi bramkarka dała popis przeciwko swojemu byłemu pracodawcy. Pogoń wygrała 32:25.

- To jest dla mnie zawsze najtrudniejszy mecz (z KPR-em - dop. red.), dlatego, że moje serce bije dla zespołu z Jeleniej Góry. Jednak sport to sport. Cieszę się bardzo, że zagrałam dobry mecz, szczególnie w drugiej połowie. Pierwsza była w moim wykonaniu gorsza. Przede wszystkim ważne, że wygrałyśmy. Dwa punkty zostają w Szczecinie - skomentowała sobotnie wydarzenia Martyna Wierzbicka.

Pogoń Baltica Szczecin podejmowała KPR Jelenia Góra i ograła rywalki 32:25, ale przewaga urosła dopiero w ostatnich kilku minutach tej rywalizacji. - Może to był efekt naszej niekonsekwencji oraz błędów i niecelnych rzutów - wstępnie oceniła bramkarka Pogoni. - Myślę, że to były główne powody, że nasza przewaga była mała, ale jednak cały czas była. Mecz cały czas był pod naszą kontrolą - podkreśliła.

Siódemka ze stolicy Pomorza Zachodniego zmuszona była do pewnego eksperymentowania. - Tak się zdarzyło, że obie nasze skrzydłowe (Zawistowska i Gadzina - dop. red.) były niedysponowane. Wynikła taka, a nie inna sytuacja, ale myślę, że Patrycja (Noga - dop. red.) odnalazła się idealnie w roli skrzydłowej - zauważyła szczecińska zawodniczka.

- Od początku zakładałyśmy, że wygramy to spotkanie. Trzeba było jednak podejść do niego z konsekwencją i po prostu budować przewagę - zakończyła Wierzbicka.

To była ostatnia seria gier w PGNiG Superlidze kobiet w pierwszej rundzie żeńskich rozgrywek. Te wznowione zostaną w styczniu 2017 roku.

Martyna Wierzbicka zasłużyła na miano MVP spotkania Pogoni Baltica Szczecin z KPR-em Jelenia Góra?