Turniej w Eldzie: Dwie różne połowy. Kontrolowane zwycięstwo reprezentacji Polski nad Argentyną

Za reprezentacją Polski kolejny test. Zespół Biało-Czerwonych w ramach turnieju towarzyskiego w hiszpańskiej Eldzie zmierzył się z Argentyną. Spotkanie zakończyło się kontrolowaną wygraną drużyny Leszka Krowickiego (31:28).

Małgorzata Boluk
Materiały prasowe / ZPRP
Kadra prowadzona przez szkoleniowca Leszka Krowickiego poszła za ciosem i odniosła kontrolowane zwycięstwo z Argentyną. Zespół Albicelestes nie należy do wymagających przeciwników i to spotkanie z Hiszpanią da nam odpowiedź, w jakiej formie tak naprawdę znajduje się reprezentacja Polski.

Rywalki Biało-Czerwonych utrzymywały się w grze do dziesiątej minuty meczu. Błędy, chaotyczna gra w ataku i świetne interwencje Kordowieckiej spowodowały, że straty drużyny z Ameryki Południowej zaczęły się pogłębiać.

Gdy do siatki trafiła Alina Wojtas, nasze szczypiornistki wygrywały po kwadransie zawodów różnicą sześciu bramek. To nie koniec strzelaniny w hiszpańskiej Eldzie. W 24. minucie po rzucie Nosek reprezentacja Polski prowadziła już "dychą".

Po zmianie stron Argentyna podkręciła tempo i zaczęła odrabiać straty. W drużynie Polek ciężar gry na swoje barki brała dobrze dysponowana Kinga Achruk, co napawa optymizmem przed EHF EURO. Świetnie spisywała się także szczecińska obrotowa, Kamila Szczecina.

Mimo wszystko w drugiej połowie skuteczność, wsparcie golkiperki i defensywa Biało-Czerwonych pozostawiała jednak wiele do życzenia. Albicelestes zbyt łatwo dochodziły do pozycji rzutowych i w 55. minucie niespodziewanie doszły podopieczne Leszka Krowickiego na trzy bramki.

Argentyna - Polska 28:31 (11:18)

Argentyna: Carratú, Urban - Iacoi, Bonazzola, Pizzo, Salvado, Gavilan, Uriarte, Mendoza, Crivelli, Casasola, Rosalez, Mena, Sans, Ponce de León, Gandulfo.