SMS ZPRP - Jutrzenka. Przyjezdne wygrały w derbach Płocka

W środę rozegrane zostały derby Płocka w I lidze kobiet. Po znakomitym meczu, Jutrzenka pokonała SMS ZPRP 23:22. To było niezwykle ważne spotkanie tego zespołu.

Michał Gałęzewski
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Derby Płocka w piłce ręcznej odbyły się po rocznej przerwie. Jutrzenka po spadku z I ligi szybko wróciła na zaplecze PGNiG Superligi kobiet. Przed środowym starciem obie drużyny prezentowały się podobnie. SMS miał punkt przewagi nad rywalkami, ale rozegrany jeden mecz mniej.

Od pierwszych minut bardzo dobrze spisywały się zawodniczki SMS-u ZPRP Płock, które zaskoczyły Jutrzenkę. Gdy w 9. minucie bramkę rzuciła Klaudia Cygan, na tablicy wyników widniał rezultat 7:2. Później jednak zaczęło się wielkie odrabianie strat, przez Jutrzenkę. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 13:12, a wynik ustaliła Paulina Dąbrowska.

Po zmianie stron derby wciąż były niezwykle ciekawe. Często drużyny rzucały kilka bramek z rzędu, by chwilę później to rywalki wychodziły na prowadzenie. Jutrzenka nie zamierzała się poddawać. Do ostatnich chwil nie było wiadomo jak zakończy się to spotkanie. W decydującym momencie na rzut ze skrzydła zdecydowała się Aleksandra Stasiak. Jutrzenka wygrała 23:22 i to ona cieszyła się z wygranej.

Po zmianie stron derby wciąż były niezwykle ciekawe. Jutrzenka nie zamierzała się poddawać. Do ostatnich chwil nie było wiadomo jak zakończy się to spotkanie. W decydującym momencie na rzut ze skrzydła zdecydowała się Aleksandra Stasiak. Jutrzenka wygrała 23:22 i to ona cieszyła się z wygranej.

SMS ZPRP Płock - MMKS Jutrzenka Płock 22:23 (13:12)

SMS ZPRP: Zima - Świerżewska 5, Senderkiewicz 5, Lipok 5, Kl.Cygan 5, Ka.Cygan 2, Urbańska 2, Gajewska 1, Maciejewska 1 oraz Szczechowicz, Pająk, Rorat, Grabińska.
Kary: 10 min. (Urbańska 6 min. - cz.k., Sednerkiewicz 2 min., Świerżewska 2 min.).

MMKS Jutrzenka: Chodań, Brudzyńska, Prus - Homonicka 6, Bałdyga 5, Radzikowska 4, Warda 2, Stasiak 2, Dąbrowska 2, Maruszewska 1, Rędzińska 1 oraz Pawłowska, Zaremba
Kary: 10 min. (Dąbrowska 6 min. - cz.k., Pawłowska 2 min., Warda 2 min.).

Sędziowie: Kuliński, Patyk.