ME 2016. Joanna Brehmer i Agnieszka Skowronek poprowadzą hit grupy D

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCE / Agnieszka Skowronek (L) i Joanna Brehmer (P)
Materiały prasowe / ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCE / Agnieszka Skowronek (L) i Joanna Brehmer (P)
zdjęcie autora artykułu

Spore wyróżnienie dla polskich sędzi. Joanna Brehmer i Agnieszka Skowronek zostały wyznaczone do prowadzenia poniedziałkowego hitu mistrzostw Europy piłkarek ręcznych w Szwecji Norwegia - Rumunia. Spotkanie o godz. 20:45.

Brehmer i Skowronek to jedna z 12 par sędziowskich wybranych przez Europejską Federację Piłki Ręcznej (EHF) do pracy podczas rozpoczętych w niedzielę 4 grudnia mistrzostw Europy w Szwecji.

Dla Polek to drugi w karierze turniej mistrzowski, na który otrzymały nominację. Cztery lata Brehmer i Skowronek pojechały na Mistrzostwa Europy 2012 kobiet w Serbii, gdzie poprowadziły cztery mecze - po dwa w rundzie wstępnej i rundzie głównej.

Od tego czasu żadna polska para sędziowska nie otrzymała od EHF lub IHF zaproszenia na wielką imprezę.

Spotkanie reprezentacji Norwegii i Rumunii uznane zostało najciekawszym poniedziałkowym meczem Euro nie bez powodu. Pierwsze z nich to aktualne mistrzynie świata i Europy oraz brązowe medalistki igrzysk z Rio. Drugie natomiast zdobyły przed rokiem brąz mistrzostw świata w Danii.

Pracę Polek kontrolować będą Serbka Tatjana Medved i Hiszpanka Carmen Manchado Lopez. Początek spotkania w Helsinborgu o godz. 20:45.

ZOBACZ WIDEO Człowiek instytucja. Jubileusz Janusza Czerwińskiego (źródło: TVP SA)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: