Meble Wójcik - MMTS. Beniaminek tanio skóry nie sprzedał

MMTS Kwidzyn wygrał na wyjeździe z Meblami Wójcik Elbląg 23:21 w środowym meczu 14. kolejki PGNiG Superligi. To dziesiąty triumf kwidzynian w sezonie. Gospodarze, choć przegrali już po raz trzynasty, faworyzowanemu rywalowi tanio skóry nie sprzedali.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / Anna Dembińska

- Odkąd jestem w klubie, nie pamiętam takiego szpitala w drużynie. Wychodzi zderzenie z Superligą - mówił przed spotkaniem dyrektor "Meblarzy", Łukasz Kuliński. Jego zespół problemy kadrowe miał już na starcie sezonu, ale w ostatnich tygodniach w szatni drużyny doszło do plagi kontuzji. Efekt był taki, że na wyjazdowy mecz do Płocka beniaminek pojechał w 11-osobowym składzie.

W domowym spotkaniu z MMTS-em wcale nie miało być lepiej. Z gry wyłączeni byli Paweł Adamczak, Jakub Malczewski, Kamil Netz, Damian Malandy i Mikołaj Kupiec, a pod znakiem zapytania stał występ Bartosza Dudka i Daniela Żółtaka. Tych dwóch ostatecznie udało postawić się na nogi i tylko dzięki temu w składzie "Meblarzy" znalazło się 12 graczy.

Obaj zawodnicy byli później czołowymi postaciami beniaminka. Żółtak dowodził obroną, a Dudek świetnie bronił i razem Bartoszem Janiszewskim oraz Piotrem Adamczakiem "trzymali" zespół w grze. Gospodarze walczyli ambitnie, z tym, że na prowadzenie wyszli tylko raz - w 1. minucie.

MMTS wygrywał praktycznie przez całe spotkanie, ale nie był w stanie utrzymać solidnej przewagi. W 11. minucie gracze Patryka Rombla wyszli na prowadzenie 6:3, które gospodarze zmniejszyli później do jednej bramki. Tuż przed przerwą Mateusz Seroka dał kwidzynianom cztery gole przewagi (14:10), ale znów "Meblarze" ruszyli w pogoń i tuż przed końcem meczu doprowadzili do stanu 21:22. Rywali nie udało się im jednak "złamać".

Losy meczu przesądził Michał Potoczny, którego bramka z rzutu karnego dała MMTS-owi wygraną. Młody rozgrywający dobrze zastąpił nieobecnego Tomasza Klingera i spotkanie zakończył z pięcioma trafieniami. Oprócz niego tyle rzucili też Seroka i Michał Peret, a po jednej bramce więcej zdobyli najskuteczniejsi w Meblach Adamczak i Janiszewski.