Korona Handball - AZS AWF. Dobiły do czterdziestki

Korona Handball Kielce urządziła sobie ofensywny popis w meczu z AZS-em AWF Warszawa. Zawodniczki z województwa świętokrzyskiego wygrały aż 40:26, a po dziewięć bramek rzuciły trzy szczypiornistki.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

W ligowe ostatki Korona Handball Kielce od początku pokazywała, że chce w dobrych humorach świętować koniec roku. Gdy w 9. minucie swoją bramkę rzuciła Sandra Zimnicka, na tablicy wyników widniał rezultat 7:1. Cios był powalający, jednak nie okazał się od razu nokautem.

AZS AWF szybko wstał z kolan. Sygnał do ataku dała Patrycja Skoczeń, a gdy trafiła Martyna Rozmus, było już tylko 8:5 dla gospodyń. Kilkubramkowa przewaga Korony Handball Kielce utrzymywała się do przerwy i ostatecznie na drugą stronę oba zespoły schodziły przy rezultacie 18:15.

Po zmianie stron drużyna z Kielc zaczęła budować po raz kolejny swoją przewagę. Gra Korony Handball była nie tylko efektywna, ale i efektowna. Gospodynie skupiały się na finezyjnych atakach i często kończyły kontry w ekwilibrystyczny sposób, co spotykało się z żywiołową reakcją publiczności. - To był ostatni mecz rundy i to u siebie, więc poza tym, że chcieliśmy go wygrać, graliśmy dla kibiców - mówił Tomasz Popowicz , trener kielczanek.

Gdy w 43. minucie trafiła Paulina Sulborska, Korona Handball prowadziła już 28:19. W samej końcówce przewaga gospodyń mimo zmian w składzie rosła jeszcze bardziej i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 40:26.

Korona Handball Kielce - AZS AWF Warszawa 40:26 (18:15)

Korona Handball: Wałcerz, Hibner, Orowicz - Więckowska 9, Gliwińska 9, Kędzior 6, Skowrońska 6, Piecaba 5, Syncerz 2, Kowalska 2, Zimnicka 1 oraz Czubaj, Małecka, Czekala.