Turniej w Koszalinie. Triumf MKS-u Selgros. Energa AZS na drugim miejscu

MKS Selgros Lublin w Koszalinie nie miał sobie równych. Mistrzynie Polski zaprezentowały bardzo skuteczny handball. Zdobyły najwięcej bramek. Zadowoleni mogą być też kibice Energi AZS. Koszalinianki zaiponowały niezłą defensywą.

Krzysztof Kempski
MKS Selgros Lublin WP SportoweFakty / Anna Dembińska / MKS Selgros Lublin

Zwycięstwo w turnieju z udziałem 5 drużyn PGNiG Superligi Kobiet, który odbył się w Koszalinie przypadło ekipie mistrzyń Polski, MKS-owi Selgros Lublin. Podopieczne chorwackiego szkoleniowca Nevena Hrupca wygrały wszystkie mecze. Na drugiej lokacie uplasowały się gospodynie, wśród których wybrano najlepszą zawodniczkę oraz bramkarkę.

Sporo emocji towarzyszyło spotkaniu koszalinianek z rywalkami z Gdańska. Mecz zakończył się dość skromnym zwycięstwem gospodyń, choć po pierwszej połowie wydawało się, że zawody będą miały zgoła odmienny przebieg. Najwięcej krwi Enerdze AZS Koszalin napsuła Adrianna Górna - zdobywczyni 7 bramek. Skrzydłowa AZS-u Łączpol dała popis w drugiej połowie, w której do siatki trafiała aż 6-krotnie. Ostatecznie druga wygrana powędrowała na konto miejscowych.

Nietrudno było wskazać faworyta w meczu kościerzynianek z mistrzyniami Polski z Lublina. Emocji nie było. MKS odniósł tym samym swoje czwarte zwycięstwo i przypieczętował końcowy triumf. Na drugim miejscu podium mogły zakończyć turniej elblążanki, ale w ostatnim spotkaniu uległy one gospodyniom z Koszalina 20:26, choć przed przerwą miały o dwa trafienia więcej na swoim koncie.

Energa AZS Koszalin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 26:24 (18:12)

UKS PCM Kościerzyna - MKS Selgros Lublin 29:35 (12:18)

Energa AZS Koszalin - Kram Start Elbląg 26:20 (12:14)

5. UKS PCM Kościerzyna 4 0 0 4 104-141 0

Rozdano także nagrody indywidualne: 1. Najlepsza zawodniczka turnieju - Joanna Chmiel (Energa AZS) 2. Królowa strzelczyń - Sylwia Lisewska (Kram Start) 3. Najlepsza bramkarka turnieju - Beata Kowalczyk (Energa AZS) ZOBACZ WIDEO Robert Lewandowski w Borussii. Od Lewangłupskiego do Lewangolskiego

Tabela końcowa turnieju w Koszalinie pokazuje aktualną siłę tych drużyn?