KPR - Energa AZS. Udane otwarcie przyjezdnych. Koszalinianki wywożą z Jeleniej Góry komplet punktów

Po półtoramiesięcznej przerwie ruszyła PGNiG Superliga Kobiet. W meczu 12. kolejki KPR Jelenia Góra podjął Energę AZS Koszalin i nie zakończył spotkania na swoją korzyść. Komplet punktów dopisały do swojego konta przyjezdne (28:22).

Małgorzata Boluk
Na zdjęciu z prawej: Paulina Tracz WP SportoweFakty / Artur Chyła / Na zdjęciu z prawej: Paulina Tracz
Energa AZS nie zawiodła oczekiwań swoich kibiców i wywiozła z Dolnego Śląska komplet punktów. Mimo ambitnej walki w pierwszych minutach niżej notowany KPR Jelenia Góra zszedł na przerwą z bagażem ośmiu bramek.

Obijanie słupków, niecelne rzuty i faule w ataku stały się dla koszalinianek idealną okazją do odskoczenia rywalkom. W 7. minucie spotkania tablica wyników wskazywała remis po cztery. Podopieczne Anity Unijat "włączyły piąty bieg" i zaczęły miejscowym odjeżdżać. Akademiczki trafiły do siatki miejscowych aż osiem razy z rzędu. Grę przyjezdnych napędzała świetnie dysponowana Walentyna Niesciaruk.

Po zmianie stron Energa AZS kontynuowała dobrą grę i w 38. minucie po bramce Hanny Sądej prowadziła na Dolnym Śląsku już "dychą". Mimo dużej straty do gości warto w ekipie z Jeleniej Góry wyróżnić Monikę Ciesiółkę, która niejednokrotnie ratowała swoje koleżanki przed utratą bramki.

Z dużą pomocą golkiperki ekipa miejscowych zdołała odrobić część strat i w 53. minucie zbliżyła się do koszalińskiej drużyny na sześć trafień. Na więcej Akademiczki już nie pozwoliły i rozpoczęły rundę rewanżową od pewnego zwycięstwa.

KPR Jelenia Góra - Energa AZS Koszalin 22:28 (8:16)

KPR: Ciesiółka, Filończuk - Bielecka 1, Bilenia 1, Tomczyk 4, Kobzar 5, Załoga 5, Jasińska 2, Oreszczuk 1, Janas 3.