Prawie zatrzymał Norwegię i trafił do najlepszej siódemki drugiego dnia MŚ 2017

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  /
PAP/EPA / /
zdjęcie autora artykułu

Redakcja portalu WP SportoweFakty wybrała najlepszą siódemkę drugiego dnia zmagań podczas mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn. W tym zestawieniu znalazł się jeden reprezentant Polski.

Bramkarz: Adam Malcher (Polska)

Adam Malcher od początku rywalizacji z Norwegami bardzo dobrze poczynał sobie w polskiej bramce. Ten urodzony w 1986 roku zawodnik był pewnym punktem Biało-Czerwonych i interweniował nawet w wydawałoby się beznadziejnych sytuacjach. Polak bronił z 44 procentową skutecznością i był o krok od zatrzymania bardziej doświadczonej norweskiej ekipy. Warto odnotować, że odbił trzy rzuty rywali z siódmego metra.

Lewoskrzydłowy: Timur Dibirow (Rosja)

Timur Dibirow rozegrał znakomite zawody w starciu z kadrą Japonii i dołożył sporą cegiełkę do pewnego triumfu Rosjan (39:29). Rosyjski lewoskrzydłowy był praktycznie nieuchwytny dla rywali, dobrze współpracował ze swoimi rozgrywającymi i łącznie zapisał na swoim koncie 6 trafień (86-procentowa skuteczność rzutów).

ZOBACZ WIDEO Jak pomóc szczęściu na Dakarze? (źródło: TVP SA)

Prawoskrzydłowy: Kristian Bjornsen (Norwegia)

Kristian Bjornsen napsuł sporo krwi reprezentacji Polski. Bardzo szybko poruszał na boisku i błyskawicznie wychodził do kontrataków, w których był bardzo skuteczny. Łącznie rzucił on 5 bramek, notując 83-procentową skuteczność w ofensywie. Za swój występ Bjornsen otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu.

Lewy rozgrywający: Borut Mackovsek (Słowenia)

Borut Mackovsek był jednym z liderów Słowenii podczas zwycięskiej konfrontacji z Angolą (42:25). Brał on ciężar gry na swoje barki i znakomicie wywiązywał się z powierzonych mu zadań. Zdobył w sumie 8 goli, a jego skuteczność rzutowa wyniosła 89 procent.[b]

Środkowy rozgrywający: Pawieł Atman (Rosja)[/b]

Rosjanie udanie zainaugurowali zmagania w mistrzostwach świata we Francji, pokonując w swoim pierwszym meczu Japonię 39:29. Świetnie dysponowany był tego dnia środkowy rozgrywający Pawieł Atman, który raz za razem wyprowadzał w pole swoich rywali z Azji. Atman pojedynek zakończył z dorobkiem 6 trafień (60-procentowa skuteczność rzutów).

Prawy rozgrywający: Kirył Łazarow (Macedonia)

Macedończycy mieli problemy w starciu z reprezentacją Tunezji, ale od czego mają niezawodnego rozgrywającego Kiryła Łazarowa, który poprowadził ich do ważnego zwycięstwa 34:30. Zawodnik FC Barcelona Lassa umiejętnie kierował poczynaniami swojej reprezentacji, rzucając w sumie w ciągu czterdziestu minut aż 12 bramek. Skuteczność Łazarowa w ofensywie wyniosła 75 procent.

Obrotowy: Gedeon Guardiola (Hiszpania)

Hiszpanie nie dali większych szans Islandii (27:21), a z dobrej strony podczas tej rywalizacji pokazał się Gedeon Guardiola. W każdej akcji dawał się z siebie wszystko, walczył za dwóch i robił sporo miejsca swoim reprezentacyjnym kolegom. Jego wszystkie trzy rzuty znalazły drogę do islandzkiej bramki.

->> Startują MŚ 2017 we Francji! Zobacz, kiedy będą grali Polacy (terminarz turnieju)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy uważasz, że Adam Malcher był najlepszym polskim szczypiornistą w starciu z Norwegią?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)