Piotrcovia - UKS PCM. Zasłużony podział punktów w Piotrkowie Trybunalskim

Podziałem punktów zakończyło się bardzo ważne spotkanie dla układu dolnej części tabeli Superligi kobiet. Piotrcovia zremisowała z UKS PCM Kościerzyna 30:30 (15:14).

Michał Ostafijczuk

Niezwykle emocjonujący mecz obejrzeli piotrkowscy kibice. Wynik, właściwie przez cały mecz, oscylował wokół remisu, a wygrać mogła zarówno jedna jak i druga drużyna. Remis wydaje się być najbardziej sprawiedliwym wynikiem.

Aż dwanaście razy w pierwszej połowie na tablicy świetlnej Hali Relax widniał remis. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć. Minimalną przewagę przed zejściem do szatni zapewniła Piotrcovii Zorica Despodovska. Rozgrywająca gospodyń trafiła do bramki na dziesięć sekund przed końcem pierwszej połowy i dzięki temu drużyna Rafała Przybylskiego wygrywała 15:14.

Minutę po wznowieniu gry było 15:15 i podobnie jak w pierwszej części gry zarówno Piotrcovia, jak i UKS PCM Kościerzyna nie mogły zbudować sobie bramkowej przewagi. Druga połowa przyniosła snajperski pojedynek Justyna Belter kontra Despodovska. Ostatecznie o dwa trafienia lepsza okazała się ta pierwsza, ale cały mecz zakończył się podziałem punktów - 30:30. Ostatnią akcję rozgrywały przyjezdne, ale nie znalazły recepty na defensywę piotrkowskiej drużyny.

- Przed meczem nie przyjąłbym zaproponowanego remisu. Z przebiegu spotkania oceniam jednak podział punktów za najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie. Mogliśmy ten mecz wygrać, ale mogliśmy również go przegrać. Mój zespół popełnił wiele błędów w obronie, był również mocno nieskuteczny. Jeden punkt trzeba jednak szanować - mówił po spotkaniu szkoleniowiec gospodyń.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - UKS PCM Kościerzyna 30:30 (15:14)

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka - Sobińska 1, Kucharska 1, Matyja 2, Klonowska, Cieślak, Kopertowska 2, Marszałek 2, Wypych, Szafnicka 1, Ivanović 4, Jałoszewska, Belmas 7, Despodowska 10/6, Dronzikowska
Karne: 6/6
Kary: 14 min. (Kucharska 6 min., Klonowska, Szafnicka, Ivanović oraz Belmas - po 2 min.)

UKS PCM: Liskowska, Kordunowska-Lupa - Bunikowska 2, Konofał 2, Sus, Belter 12/4, Ziółkowska 4, Białek 4, Neitsch, Rogożeńska, Wójcik 4, Jakubowska, Krajewska, Łazańska 2/1