Złoto dla KSS Kielce

W zakończonych w niedzielę 55 mistrzostwach Polski juniorek w piłce ręcznej rozgrywanych w Elblągu nie zabrakło emocji. Na uwagę zasługuje dobra organizacja gospodarzy turnieju a także duże zainteresowanie kibiców którzy licznie wypełnili obie areny na których rozgrywano zawody

W tym artykule dowiesz się o:

Finałowy mecz z był prawdziwym dreszczowcem. Na początku prowadziło Truso, w dziewiątej minucie po bramce Mileny Kot było 4:4. Potem znowu gospodynie "odskoczyły" (12:8), ale w ostatnich minutach pierwszej połowy zespół z Kielc zagrał wybornie i doprowadził do remisu.

Równie emocjonująca była druga część gry. Podopieczne Mariana Siewruka prowadziły przez większą cześć gry, momentami przewaga wynosiła cztery bramki. W 58 minucie gospodynie doprowadziły do remisu 26:26. Bramka Edyty Szymańskiej z rzutu karnego, dała jeszcze raz prowadzenie kieleckiej ekipie, ale Truso znowu wyrównało. W ostatniej minucie trafiła po raz kolejny Szymańska 28:27, a gospodynie nie potrafiły zdobyć bramki przez ponad 30 sekund i w konsekwencji kielecki zespół mógł się cieszyć ze złotego medalu

Finał

KSS Kielce - MKS TRUSO Elbląg 28:27 (14:14)

KSS Kielce: Wałcerz, Stępnik - Szymańska 10, Lalewicz 9, Dziedzic 3, Kot 3, Łutaj 2, Słoma 1, Młynarczyk, Karolina Zawierucha, Kinga Zawierucha.

MKS TRUSO Elbląg: Kochańska, Luksa – Karwecka 3, Lurka 4, Narwojsz, Szulc 2, Jesionka, Ocalewicz 7, Brojek 1, Dajda, Woronko 1, Konefał 1, Litwin 6, Wachowicz.

Sędziowie: B. Leszczyński i M. Piechota (Płock)

Widzów: 1300.

Mecz o 3 miejsce

MKS SAMBOR Tczew - UKS OLIMPIA Nowy Sącz 35:24 (15:8)

MKS SAMBOR Tczew: Marcińska 10, Skonieczna 8, Szlija 6, Krajewska 3, Tomczyk 3, Zoll 2, Sitarek 1 , Lisewska 1, Szoła 1.

UKS OLIMPIA Nowy Sącz: Płachta 6, Pyzik 6, Leśniak 6, Żyłka 3, Gadzina 2, Szczygieł 2.

Mecz o 5 miejsce

MTS Kwidzyn - KS AZS AWFiS Gdańsk 28:31(16:12)

Mecz o 7 miejsce

MKS PIOTRCOVIA Piotrków Tryb. - KS POGOŃ HANDBALL Szczecin 18:19(11:8)

Po rozegranych meczach finałowych miała miejsce inauguracja zakończenia 55 finału mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej kobiet. Podsumowanie ostatnich dni sportowej rywalizacji rozpoczęło się od wniesienia polskiej flagi. Następnie publiczność witała oklaskami drużyny wchodzące na boisko. Przystąpiono do oficjalnego wręczania dyplomów i medali. W drugiej części inauguracji zakończenia Mistrzostw Polski Juniorek przedstawiono najlepsze zawodniczki:

- Agnieszka Szlija - skrzydłowa SAMBOR Tczew

Typy trenerów poszczególnych drużyn na najlepsze zawodniczki w swoich zespołach: