Mazur - MKS Wieluń. Sierpczanie ponownie posmakowali zwycięstwa

Siedem kolejek na zwycięstwo czekali zawodnicy Mazura Sierpc. W potyczce beniaminków podopieczni Marka Listkowskiego pokonali MKS Wielun 27:24.

Marcin Górczyński

29 października sierpczanie okazali się lepsi od GKS Żukowo 30:27. W ostatnich siedmiu kolejkach beniaminkowi brakowało nieco szczęścia. MKS Mazur nieznacznie przegrał z Warmią Traveland Olsztyn, zremisował też w lokalnych derbach z rezerwami Orlen Wisły. Kropkę nad i udało udało się postawić dopiero w 15. kolejce w meczu z MKS-em Wieluń.

Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Łukasz Lisicki. Jednego z najlepszych strzelców I ligi wspierali Hubert Rutkowski i znany z parkietów Superligi Łukasz Białaszek. Po drugiej stronie wyzwanie podjął Paweł Dutkiewicz, mający apetyt na koronę króla strzelców. Zawodnik MKS-u 12 razy trafił do siatki, ale nie odmienił losów spotkania.

Sierpczanie niemal przez cały mecz utrzymywali równą dyspozycję. Odkąd w 20 minucie objęli dwubramkowe prowadzenie, tylko trzykrotnie pozwolili rywalom zbliżyć się na jedno trafienie, w tym raz w 58 minucie. Po goli Dutkiewicza na tablicy pojawił się wynik 25:24 i w Sierpcu doszło do nerwowej końcówki. Ostatnie słowo należało do Rutkowskiego, którego dwa gole z rzędu zapewniły Mazurowi bardzo cenny sukces.

W Poznaniu natomiast Grunwald Poznań nie zagroził Spójni Gdynia. Lider tabeli wygrał 30:20 i umocnił się na prowadzeniu w tabeli.