Liga Mistrzów: Montpellier bliżej TOP 16

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Stéphane Pillaud / Sportissimo / LNH / Na zdjęciu Mathieu Grebille

Montpellier pokonało Motor Zaporoże 36:34 w pierwszym meczu barażowym o udział w TOP 16 Ligi Mistrzów. Francuski zespół do zwycięstwa poprowadził Litwin Jonas Truchanovicius.

Zespoły z grup C i D Ligi Mistrzów mają wydłużoną drogę do TOP 16 rozgrywek. W grze pozostały po dwie najlepsze drużyny z tych zestawów. Montpellier Agglomeration HB, z kilkoma mistrzami światami w składzie, zagrał w Charkowie z Motorem Zaporoże.

Francuski zespół, uchodzący za faworytów, udowodniał swoją wyższość od pierwszych minut. Wprawdzie groźni byli Igor Soroka i Dmytro Doroszczuk, ale końcówka połowy zdecydowanie należała do Montpellier. Kapitalnymi rzutami z drugiej linii popisywał się Mathieu Grebille, na kole rządził świeżo upieczony złoty medalista światowego czempionatu, Ludovic Fabregas.

Motor, wciąż napędzany przez Doroszczuka i Sorokę, podjął walkę po przerwie, w 42 minucie doprowadzając do remisu. Gospodarzy na więcej stać już nie było. Końcówka należała do Montpellier, a dokładniej do Jonasa Truchanoviciusa. Rosły Litwin zakończył mecz z dorobkiem dziewięciu bramek.

W rewanżu Motorowi będzie bardzo trudno odrobić straty. Montpellier na swoim parkiecie nie zwykło bowiem przegrywać.

Liga Mistrzów, play-off:

HC Motor Zaporoże - Montpellier Agglomeration HB 34:36 (15:18) Najwięcej bramek: dla Motoru - Igor Soroka 10, Siergiej Szelmienko 5, Dmytro Doroszczuk 4; dla Montpellier - Jonas Truchanovicius 9, Jure Dolenec, Mathieu Grebille, Jean Loup Faustin - po 6

Czy Montpellier zagra w TOP 16 Ligi Mistrzów?