Liga Mistrzów: 13 drużyn walczy o "dziką kartę". Mocni rywale Orlen Wisły Płock

Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: zawodnicy Orlen Wisły Płock
Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: zawodnicy Orlen Wisły Płock

Orlen Wisła Płock jest jedną z trzynastu drużyn, która ubiega się o prawo gry w Lidze Mistrzów. Wicemistrz Polski w walce o "dziką kartę" nie będzie miał łatwych rywali.

Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) ogłosiła pełną listę drużyn ubiegających się o tak zwaną "dziką kartę" na grę w Lidze Mistrzów w sezonie 2022/23. O miejsce w tych elitarnych rozgrywkach walczy łącznie aż trzynaście drużyn.

Z Ligi Mistrzów wykluczony został macedoński Vardar Skopje, więc EHF przyzna wyjątkowo siedem miejsc. Co ciekawe ścieżka niemistrzowska jest znacznie silniejsza niż mistrzowska. Z drużyn, które wywalczyły wicemistrzostwo w swoim kraju oprócz Orlen Wisły Płock znalazły się takie drużyny jak Telekom Veszprem, Aalborg Handbold czy HBC Nantes, które znają smak występu w turnieju finałowym.

Cała trójka wydaje się faworytami do gry w Lidze Mistrzów. Prezydent EHF, Michael Wiederer w miniony weekend podczas Final4 w Kolonii, między wierszami wspomniał także o przyznaniu miejsca ukraińskiemu Motorowi Zaporoże. Przed rokiem "dziką kartę" na grę w Lidze Mistrzów otrzymały następujące zespoły: Mieszkow Brześć (Białoruś), Montpellier HB (Francja), Telekom Veszprem (Węgry), Elverum Handball (Norwegia), Dinamo Bukareszt (Rumunia) oraz Motor Zaporoże (Ukraina).

Ostateczną decyzję poznamy w najbliższy poniedziałek 27 czerwca. Losowanie fazy grupowej odbędzie się 1 lipca. Trofeum bronić będzie FC Barcelona, która dopiero w rzutach karnych pokonała mistrza Polski, Łomżę Vive Kielce 37:35 (5:3 w karnych). Oprócz wspomnianej dwójki pewny udział w Lidze Mistrzów ma także: SC Magdeburg, THW Kiel (obaj Niemcy), Paris Saint-Germain (Francja), Pick Szeged (Węgry), GOG Svendborg (Dania), FC Porto (Portugalia) oraz Dinamo Bukareszt (Rumunia).

Lista drużyn walczących o "dziką kartę":

Ścieżka niemistrzowska
Orlen Wisła Płock - wicemistrz Polski
Telekom Veszprem -wicemistrz Węgier
Aalborg Handbold - wicemistrz Danii
HBC Nantes - wicemistrz Francji
Sporting CP Lizbona - wicemistrz Portugalii
Fraikin BM Granollers - wicemistrz Hiszpanii
HCM Minaur Baia Mare - wicemistrz Rumunii

Ścieżka mistrzowska
RK PPD Zagrzeb - mistrz Chorwacji
Elverum Handball - mistrz Norwegii
Celje Pivovarna Lasko - mistrz Słowenii
Kadetten Schaffhausen - mistrz Szwajcarii
Ystads IF - mistrz Szwecji
HC Motor Zaporoże - mistrz Ukrainy

Czytaj także:
Niepewna przyszłość Vardaru Skopje
Energa MKS Kalisz pozyskała obrotowego

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co tam się wydarzyło? Szalone sceny po meczu Polaków!

Źródło artykułu: