Sambor - AZS AWF. Pierwsza wygrana tczewianek

Szczypiornistki Sambora Tczew długo nie mogły się przełamać w tym sezonie. W niedzielę zagrały jednak znakomicie w drugiej połowie i pokonały warszawski AZS AWF 32:28.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK

Zespół Sambora z roku na rok opuszcza kilka ważnych zawodniczek. Przez to drużyna miała od początku sezonu problemy w I lidze. Tym razem jednak zawodniczki z Pomorza stanęły na wysokości zadania. Już na samym początku zbudowały swoją przewagę i po rzucie Julii Duszyńskiej prowadziły w szóstej minucie 4:2.

W drużynie z Warszawy dobrze grały jednak Julia Gutowska i Agnieszka Lewandowska. AZS AWF długo pracował na odwrócenie losów sytuacji. W końcu udało mu się to po rzucie Patrycji Skoczeń w 18. minucie. Wówczas na tablicy wyników widniał rezultat 12:13.

W tym momencie sygnał do ataków dała tczewianka Julia Duszyńska. Jeszcze na trzy minuty przed przerwą, Sambor prowadził 17:14. W tym momencie swoją serię zaliczył jednak AZS AWF Warszawa, który ponownie wyszedł na prowadzenie.

Po pięciu bramkach z rzędu drużyna, którą dowodzą Daniel Lewandowski i Paweł Kapuściński wygrywała różnicą dwóch bramek. Takie same prowadzenie AZS AWF miał jeszcze na dziewiętnaście minut przed końcowym gwizdkiem.

W tym momencie świetnie zaczął grać jednak Sambor, który w szybkim tempie budował swoją przewagę. Wyszedł na nią po rzucie Justyny Domnik, na sześć minut przed końcem było już 29:25. Mocno samborzankom pomogły w tym kary dla warszawianek - w ciągu ostatniego kwadransa, szczypiornistki AZS AWF siadały na ławce aż pięć razy. Sambor wygrał 32:28 i wciąż jest w grze o utrzymanie w I lidze.

Sambor Tczew - AZS AWF Warszawa 32:28 (17:16)

Sambor: Skonieczna, Frankowska - Maszota 6, Domnik 6, Duszyńska 5, Górecka 4, Siekańska 4, Michalska 3, Majocha 2, K.Wańczyk 2 oraz Majorowska.