Mazur - Śląsk. Ważne zwycięstwo beniaminka z Sierpca

Mazur Sierpc nie poddaje się w walce o pozostanie w I lidze. Beniaminek w 18. kolejce pokonał Śląsk Wrocław 28:18 i zrównał się punktami z GKS-em Żukowo.

Marcin Górczyński

Sierpczanie bardzo potrzebowali punktów. Ich główny rywal do utrzymanie w lidze - GKS Żukowo - przypuścił ofensywę i od początku 2017 roku regularnie dopisuje sobie kolejne oczka. Po 18. kolejce zespoły ponownie mają identyczny dorobek.

Mazur znakomicie zaczął spotkanie. Patryk Przygucki i Hubert Rutkowski wyprowadzili beniaminka na prowadzenie 5:1 w 10 minucie. Wrocławianom z olbrzymim trudem przychodziło rzucanie bramek. Analogicznie do ostatniego meczu z MKS-em Wieluń, gracze Śląska marnowali rzuty karne, do tego przytrafiały im się serie kilkunastu minut bez trafienia.

Gospodarze robili swoje i powiększali przewagę. Rutkowski z Przyguckim przypomnieli o sobie w końcówce połowy, a Śląsk w ciągu 15 minut tylko dwa razy pokonał golkipera Mazura.

Przy wyniku 14:6 do przerwy, druga część okazała się formalnością. Dorobek bramkowy powiększał Przygucki, uaktywnił się też Łukasz Białaszek, jeszcze w zeszłym sezonie występujący w barwach Śląska. Po jednym z jego trafień sierpczanie prowadzili 24:14 (w 50 minucie) i nic nie mogło odebrać im sukcesu.

Wrocławianie przegrali po raz 16 w tym sezonie i jedną nogą są w drugiej lidze. Zawodnicy Daniela Grobelnego na zwycięstwo czekają od 22 października.

W drugim niedzielnym meczu 18. kolejki I ligi grupy A Warmia Traveland Olsztyn pokonała WKS Grunwald Poznań 30:27 (15:6).