MKS - Polski Cukier Pomezania. Twierdza Wieluń ponownie zdobyta

Dopiero po raz drugi w tym sezonie zawodnicy MKS-u Wieluń schodzili z własnego parkietu w roli pokonanych. W meczu 18. kolejki grupy A I ligi pogromcą beniaminka okazała się Polski Cukier Pomezania Malbork (28:31).

Marcin Górczyński
16 zespołów walczy o awans do ćwierćfinału Ligi Europejskiej WP SportoweFakty / 16 zespołów walczy o awans do ćwierćfinału Ligi Europejskiej

W Wieluniu przegrał Real Astromal Leszno, tylko remis wywiozła licząca się w walce o zwycięstwo w lidze Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów. Ostatni raz MKS nie wywalczył punktów przed własną publicznością... 10 września. Na inaugurację rozgrywek Spójnia Gdynia po bardzo wyrównanym meczu wygrała 24:20.

Twierdza Wieluń padła ponownie. Polskiemu Cukrowi Pomezanii Malbork sukces nie przyszedł jednak łatwo.

Po pierwszej połowie zapowiadało się na kontynuację znakomitej passy. Sam Paweł Dutkiewicz, lider klasyfikacji strzelców, w pierwszej połowie rzucił malborczanom 10(!) bramek. W 25 minucie prowadzenie MKS-u sięgnęło trzech goli (14:11).

Zespół z Pomorza doszedł do głosu po wznowieniu gry. Leszek Michałów w 40 minucie wyprowadził malborczan na prowadzenie 20:19. Swoje trzy grosze wtrącili Michał Gryz i Łukasz Cieślak, a wielunianie zaczęli marnować nawet tak dogodne okazje jak rzuty karne. Sześć minut przed końcem na tablicy pojawił się wynik 28:24 i gospodarze znaleźli się pod ścianą. Paweł Dutkiewicz dał jeszcze nadzieję MKS-owi, ale Pomezania zdołała utrzymać przewagę. Po zwycięstwie malborczanie zrównali się punktami się z trzecią w tabeli Warmią Traveland Olsztyn.