Olimpia-Beskid - AZS Łączpol AWFiS. Nowosądeczanki nadal bez przełamania

W meczu 21. kolejki PGNiG Superligi Kobiet Olimpia-Beskid podejmowała AZS Łączpol AWFiS Gdańsk. Zdecydowanymi faworytkami tego spotkania były gdańszczanki, które potwierdziły przedmeczowe przypuszczenia, odnosząc zdecydowane zwycięstwo (29:22).
Krzysztof Orzeł
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Początek spotkania w żadnym stopniu nie zapowiadał jednostronnego pojedynku. Pierwsze minuty były bardzo wyrównane. Wynik spotkania otwarła dobrze grająca przez cały mecz Karolina Kalska, a po czterech minutach AZS prowadził dwoma bramkami. Odpowiedź gospodyń była natychmiastowa, bo już w 8. minucie widniał wynik 4:2 dla Olimpii-Beskid.

Praktycznie przez całe pierwsze trzydzieści minut trwała ostra wymiana ciosów, a wynik oscylował w okolicach remisu. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy gospodynie po bramce Marty Rosińskiej wyszły na trzybramkowe prowadzenie. Podopieczne Edyty Majdzińskiej podkręciły jednak tempo i w 30. minucie świetnie spisująca się Adrianna Górna doprowadziła do wyrównania (12:12).

Choć drugie trzydzieści minut spotkania zapowiadało się interesująco, to emocji było jednak jak na lekarstwo. Przyjezdne szybko wyszły na prowadzenie i w 41. minucie wygrywały już czterema bramkami. "Góralki" próbowały jeszcze nawiązać walkę i nawet za sprawą trafień Karoliny Płachty zbliżyły się do rywalek na dystans dwóch goli, ale na więcej nie było je stać.

Kluczowe dla końcowego wyniku były wydarzenia między 45. a 56. minutą. Sądeczanki w tym czasie nie zdołały zdobyć ani jednej bramki, co skrzętnie wykorzystały zawodniczki Łączpolu. Świetnie w ich szeregach spisywała się Paula Mazurek, która napędzała grę i skutecznie rzucała na bramkę. W efekcie na cztery minuty przed końcem spotkania AZS prowadził już różnicą ośmiu trafień.

Mecz zakończył się wynikiem 22:29. Po spotkaniu "Góralki" nadal zajmują ostatnią pozycję w tabeli, a zawodniczki z Gdańska umocniły się na siódmym miejscu.

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 22:29 (12:12)