Orlen Wisła - Sandra Spa Pogoń. Różnica klas. Płocczanie rozgromili gości

Orlen Wisła Płock zanotowała udany powrót do własnej hali po fatalnym poprzednim tygodniu. Wicemistrzowie Polski po jednostronnym meczu rozbili Sandra Spa Pogoń Szczecin 41:22 (20:13) w ramach 22. kolejki PGNiG Superligi.

Maciej Szumowski
Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock WP SportoweFakty / SZYMON ŁABIŃSKI / Na zdjęciu: Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock

Dla niebiesko-biało-niebieskich środowe spotkanie w Orlen Arenie było szansą na "odkupienie win" u kibiców po porażkach z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski i Barceloną. To nie były dobre dni dla płockiego szczypiorniaka - najpierw sensacyjna przegrana na krajowym podwórku, a później klęska wyjazdowa w Katalonii, która przesądziła o odpadnięciu z Ligi Mistrzów.

W przeciwieństwie do starć ubiegłotygodniowych, przeciwko Pogoni płocczanie od początku nadawali ton rywalizacji. Już w 8. minucie po golu Lovra Mihicia z lewego skrzydła Wisła mogła pochwalić się pięciobramkową przewagą. W kolejnych minutach było coraz lepiej. Ostatecznie po pierwszej połowie Nafciarze prowadzili już 20:13.

Dopiero po sześciu minutach drugiej połowy goście zdobyli pierwsze trafienie, podczas gdy w tym samym czasie Wiślacy rzucili sześć bramek. Dobra skuteczność Sime Ivicia, Valentina Ghionei i Gilberto Duarte, a do tego obrony Adama Morawskiego i Marcina Wicharego zapewniły im wygraną różnicą aż dziewiętnastu goli.

W zespole gości należy wyróżnić Michala Brunę, Pawła Krupę i Mateusz Zarembę. Tercet zdobył po pięć bramek. Dobrego dnia nie mieli bramkarze Pogoni - na trzydzieści jeden rzutów Edin Tatar obronił zaledwie trzy.

Orlen Wisła Płock - Sandra Spa Pogoń Szczecin 41:22 (20:13)

Orlen Wisła: Wichary, Morawski - Daszek 2, Wiśniewski 4, Ghionea 5 (1/1), Mihić 3, Gębala M. 4, Duarte 5 (1/2), Racotea 3, Piechowski 1, Ivić 7 (2/2), Tarabochia 3, Pusica, Żytnikow 4