Francja: kolejny bardzo dobry mecz Pawła Podsiadły

Paweł Podsiadło był jednym z najlepszych strzelców USAM Nimes Gard w meczu z Selestat (31:20). Polak rzucił pięć bramek.

Marcin Górczyński
Materiały prasowe

Rozgrywający, który po sezonie przeniesie się do Azotów Puławy, nie zakończył wprawdzie meczu z tak imponującym dorobkiem jak z Nantes (7 goli) i Creteil (11 bramek), ale jego pięć trafień w ośmiu rzutach to kolejny bardzo dobry wynik. Tylko Julien Rebichon rzucił Selestat Alsace HB więcej bramek. Najsłabsza drużyna ligi od pierwszych minut wyraźnie odstawała poziomem od USAM Nimes Gard. W zespole Podsiadły kapitalne zawody rozegrał bramkarz Aljosa Rezar (22 parady).

Olbrzymie problemy miało natomiast HBC Nantes. Uczestnik fazy TOP 16 Ligi Mistrzów jest ostatnio na równi pochyłej. Sensacyjnie przegrał z Nimes, został rozbity w meczu o ćwierćfinał Ligi Mistrzów, był także blisko porażki z US Ivry Handball.

Do 50. minuty nic nie zapowiadało kłopotów. Nicolas Tournat dorzucał bramkę za bramką, Francuza wspomagał głównie David Balaguer. Rywale stopniowo odrabiali jednak straty - w 56 minucie Walid Badi doprowadził do remisu 28:28. Wkrótce odpowiedział Nicolas Claire, ale piłkę wciąż miało Ivry. Nantes uratowała interwencja Arnauda Sifferta.

Ostre strzelanie w Saran. Beniaminek przegrał aż 27:44 z ćwierćfinalistą Pucharu EHF, Saint Raphael Var HB. Równych sobie nie miał supersnajper zwycięzców, Raphael Caucheteux, który trafił 15 razy na 16 rzutów! 12 porażka w sezonie na koncie Dunkerque HB Marko Mamicia. Chorwat, przenoszący się wkrótce do Kielc, nie zapisał na swoim koncie bramek w konfrontacji z Cesson Rennes HB (22:23).

W hicie kolejki Paris Saint-Germain HB zmierzy się z pogromcą Vive Tauronu Kielce, Montpellier HB. Spotkanie odbędzie się w czwartkowy wieczór.

LNH (21. kolejka):

USAM Nimes Gard - Selestat Alsace HB 31:20 (15:9)
Najwięcej bramek: dla Nimes - Julien Rebichon 11, Paweł Podsiadło 5; dla Selestat - Kosta Savić 6, Rahim Abdelkader 4

Cesson Rennes HB - Dunkerque HB 23:22 (12:12)
Najwięcej bramek: dla Cesson - Sylvain Hochet 7, Geir Gudmundsson 5; dla Dunkerque - Baptiste Butto 9, Benjamin Afgour 4

Saran Loiret HB - Saint Raphael Var HB 27:44 (15:22)
Najwięcej bramek: dla Saran - Jean-Jacques Aqcuevillo, Arnaud Lamazaa-Parry - po 5; dla Saint Raphael - Raphael Caucheteux 15, Miroslav Jurka 7

Fenix Toulouse HB - Pays d'Aix UC 28:27 (14:13)
Najwięcej bramek: dla Toulouse - Ferran Sole 10, Nemanja Ilić 5; dla Pays d'Aix - Gabriel Loesch 7, Mohamed Mamdouh 5, Ali Zein 4

US Ivry Handball - HBC Nantes 29:30 (16:18) Najwięcej bramek: dla Ivry - Juan del Arco, Morten Vium Troelsen - po 5; dla Nantes - Nicolas Tournat 9, David Balaguer 7