Patrycja Królikowska: Złapałyśmy wiatr w żagle

Energa AZS Koszalin nie zrównała się punktami z Pogonią Baltica Szczecin. Piąty mecz grupy mistrzowskiej PGNiG Superligi gospodynie przegrały przez drugą połowę, w której rzuciły tylko 5 bramek. - To efekt naszej obrony - mówi Parycja Królikowska.

Krzysztof Kempski
Patrycja Królikowska WP SportoweFakty / OSKAR BŁASZKOWSKI / Na zdjęciu: Patrycja Królikowska

Akademiczki z Koszalina w początkowej fazie widowiska starały się nadawać ton tej rywalizacji. Korzystny dla siebie wynik miejscowe utrzymały jednak tylko do 12. minuty zawodów (6:6). Skończyło się zaś przegraną Energi AZS aż 16:30.

- Na pewno duża w tym zasługa naszej obrony i przede wszystkim bramkarki (Adrianny Płaczek - dop. red.), która w drugiej połowie "zniszczyła" zespół z Koszalina. Stąd taki wynik. To my zabieramy dwa punkty do Szczecina - stwierdziła tuż po końcowej syrenie Patrycja Królikowska.

O wyniku końcowym, a przede wszystkim jego rozmiarach zdecydowała głównie druga połowa. Oba zespoły zaczęły ją dość nerwowo, od wielu błędów. Szybciej przemogły się szczecinianki, które po zmianie stron dały sobie rzucić raptem 5 bramek. - Wygrał ten, który szybciej potrafił naprawić swoje błędy właśnie z początku drugiej połowy. Bardzo fajnie, że to my zyskałyśmy tak dużą przewagę i utrzymałyśmy ją do końca - podkreśliła skrzydłowa.

Po raz kolejny najjaśniejszą postacią w zespole Pogoni Baltica była bramkarka Płaczek. Jej kilka fenomenalnie wybronionych piłek sprawiło, że potem "łapała" już dosłownie wszystko. - Oczywiście, że tak. Każda z nas jednak, jak złapie wiatr w żagle, to działa do końca i działa skutecznie - oceniła Królikowska.

W najbliższą sobotę wicemistrzynie Polski spotkają się z Vistalem Gdynia. Pogoń stać na wygraną, na którą z całą pewnością liczą goniące zespół z Pomorza zespoły z Lublina i Lubina.

Czy Pogoń Baltica podtrzyma dobrą dyspozycję do końca sezonu?