Liga Mistrzów: fantastyczny Luka Cindrić i gwiazdy Barcelony w najlepszej siódemce

Gonzalo Perez de Vargas i Valero Rivera z Barcelony w siódemce tygodnia Ligi Mistrzów. Obaj zasłużyli na wyróżnienie po ćwierćfinale z THW Kiel (23:18). W rywalizacji z Flensburgiem kapitalnie spisał się Luka Cindrić z Vardaru Skopje (35:27).

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
PAP/EPA / EPA/Alberto Estevez

Szczypiorniści ze stolicy Katalonii mieli nóż na gardle - w pierwszym meczu w Kilonii przegrali dwoma trafieniami. Rewanż należał do mistrzów Hiszpanii, wśród których brylowali skrzydłowy Rivera i Perez de Vargas w bramce.

Reprezentant Hiszpanii zakończył mecz z siedmioma golami, myląc się tylko dwa razy. Golkiper natomiast zaliczył efektowny powrót po kontuzji palca. Wprawdzie Perez de Vargas zdołał wyjść na parkiet w Kilonii, ale na terenie THW nie odmienił losów meczu. W Palau Blaugrana bramkarzowi pomogła znakomita defensywa i 26-latek wyrósł na bohatera rywalizacji.

W ćwierćfinale zachwycił też Luka Cindrić. Obok Mihy Zarabeca, Chorwat to najciekawszy środkowy rozgrywający młodego pokolenia. Z Flensburgiem znakomicie obsługiwał kolegów, często decydował się na szarże i był zdecydowanie za szybki dla tak doświadczonego obrońca jak Tobias Karlsson. Drugim przedstawicielem Vardaru jest Daniił Sziszkariew. Rosjanin świetnie rozumiał się na prawej stronie z Alexem Dujszebajewem i po podaniach Hiszpana stawał naprzeciwko golkiperów Wikingów.

Po raz drugi z rzędu wśród nominowanych Aron Palmarsson. Rozgrywający Veszprem rzucił siedem bramek Montpellier i wprowadził mistrzów Węgier do Final Four. W drużynie rywali miał godnego konkurenta. Słoweniec Jure Dolenec zakończył mecz z dziewięcioma golami. Siódemkę uzupełnił obrotowy Luka Karabatić z PSG.

Siódemka tygodnia Ligi Mistrzów: 

Bramkarz: Gonzalo Perez de Vargas (FC Barcelona)
Lewoskrzydłowy: Valero Rivera (FC Barcelona)
Lewy rozgrywający: Aron Palmarsson (Telekom Veszprem)
Środkowy rozgrywający: Luka Cindrić (Vardar Skopje)
Prawy rozgrywający: Jure Dolenec (Montpellier)
Prawoskrzydłowy: Daniił Sziszkariew (Vardar Skopje)
Obrotowy: Luka Karabatić (PSG)

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 62. Ryszard Pawłowski spadał z lawiną w Himalajach. "Wydarzył się cud. To było niesamowite!" [3/5]
Czy Luka Cindrić był najlepszym zawodnikiem tygodnia w Lidze Mistrzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×