AZS AWF - MTS. Warszawianki w ostatniej minucie wywalczyły remis

Choć zawodniczki MTS-u Kwidzyn niemalże przez cały mecz prowadziły nad AZS-em AWF Warszawa, ostatecznie wywiozły ze stolicy tylko jeden punkt. Spotkanie 21. kolejki I ligi kobiet zakończyło się remisem 28:28.

Joanna Chmara
piłki do szczypiorniaka WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Na zdjęciu: piłki do szczypiorniaka
Szczypiornistki z Kwidzyna dość szybko odskoczyły gospodyniom spotkania. W dziewiątej minucie po golu Alicji Pękali było już 5:2. Nieco później dwukrotnie bramkarkę AZS-u pokonała Daria Szynkaruk i po kwadransie gry MTS miał już sześć bramek przewagi. Akademiczki próbowały zewrzeć szeregi i odrobić straty. W 17. minucie piątą bramkę dla gospodyń zdobyła Agnieszka Kajtek, podopieczne Roberta Majdzińskiego nie czekały jednak długo z odpowiedzią i nie pozwoliły zespołowi ze stolicy na dojście na mniej niż cztery bramki. Pierwszą połowę przyjezdne zakończyły prowadząc 16:11.

Początkowo po przerwie MTS nadal utrzymywał bezpieczny dystans do rywalek. Udało się go zmniejszyć Katarzynie Nieścioruk, której seria skutecznych ataków dała AZS-owi trzy bramki i w 39. minucie tablica wyników pokazywała rezultat 20:17.

Dało to gospodyniom nadzieję na odmienienie losów spotkania. W 54. minucie AZS po trafieniu Patrycji Skoczeń zdobyły bramkę kontaktową. Końcówka meczu zapowiadała się więc niezwykle emocjonująco.

W 56. minucie MTS ponownie zwiększył prowadzenie do trzech bramek. Przez ostatnie kilkadziesiąt sekund musiały jednak grać w podwójnym osłabieniu (sędziowie na ławkę kar odesłali Katarzynę Czarnik i Sylwię Kowalską). Wykorzystały to szczypiornistki ze stolicy, trzykrotnie ogrywając defensywę kwidzynianek i tuż przed końcowym gwizdkiem zapewniły sobie jeden punkt doprowadzając do remisu 28:28.

AZS AWF Warszawa - MTS Kwidzyn 28:28 (11:16)

AZS AWF: D. Osińska, E. Osińska, Kuźnicka - Nieścioruk 3, Skoczeń 4, Lewadowska 1, Gutowska, Szczepaik 5, Sulborska, Knin 6, Pawłowska 5, Kajtek 4, Król
Karne: 1/2
Kary:
8 min. (Pawłowska 4 min., Sulborska, Knin - po 2 min.)

MTS:  Bielak, Kłos - Pękala 7, Wąsik 1, Gędłek 3, Szynkaruk 5, Grabowska 1, Chmara 3, Siuda 3, Heromińska 1, Czarnik, Kowalska, Wicik 2
Karne: 2/2
Kary:
20 min. (Czarnik 6 min., czerwona kartka, Pękala, Kowalska, Wicik - po 4 min., Gędłek 2 min.)

Sędziowie: Wojciech Kuliński (Płock), Sebastian Patyk (Warszawa)