Piotrkowianin - Meble Wójcik. Wspaniały koniec kariery Dmytro Zinchuka

Szczypiorniści Piotrkowianina pożegnali sezon 2016/2017 zwycięstwem. Pokonali Meble Wójcik Elbląg 33:23 (18:13). Sportową karierę zakończył tym meczem grający trener Piotrkowianina Dmytro Zinchuk.
Michał Ostafijczuk

Tylko przez pierwszy kwadrans mecz był wyrównany, później Piotrkowianin zaczął dyktować warunki na boisku. Bardzo dobrze w piotrkowskiej bramce spisywał się doświadczony Artur Banisz, a jego koledzy z drużyny rzucali gola za golem.

Trzy bramki w pierwszej połowie zdobył żegnający się oficjalnie z boiskiem Dmytro Zinczuk. Grający szkoleniowiec Piotrkowianina dwukrotnie pokonał bramkarza gości z rzutów karnych, a raz zademonstrował akcję, którą przez wiele lat czarował na polskich boiskach.

W drugiej połowie przewaga Piotrkowianina nadal nie podlegała żadnej dyskusji. Wynik spotkania ustalił Zinczuk, po efektownej wrzutce. - Nasz trener nigdy tak chyba wysoko nie wyskoczył - śmiał się po meczu Stanisław Makowiejew. To była 1206 bramka Zinczuka na polskich boiskach, 973 w Superlidze i 753 dla Piotrkowianina!

- Nie mogłem sobie wyobrazić lepszej końcówki kariery. Wspaniała publiczność pożegnała mnie w taki sposób, że nie mogłem powstrzymać łez. Nawet najtwardszy facet uroniłby łzę. Nie odchodzę z tego klubu - od nowego sezonu będę szkoleniowcem - powiedział bohater wieczoru Dmytro Zinczuk.

Piotrkowianin - Meble Wójcik Elbląg 33:23 (18:13)