Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Reprezentantka Niemiec zawieszona za doping

Narodowa Agencja Antydopingowa (NADA) przyłapała Saskię Lang na stosowaniu niedozwolonej substancji. W organizmie piłkarki ręcznej wykryto higenaminę, która znajduje się na liście środków zakazanych od 1 stycznia 2017.
Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Reprezentantki Czarnogóry są w złym położeniu WP SportoweFakty / Michał Domnik / Reprezentantki Czarnogóry są w złym położeniu

Jak poinformowała Niemiecka Federacja Piłki Ręcznej, w próbkach krwi i moczu szczypiornistki wykryto śladowe ilości higenaminy. Ze względu na dodatni wynik testu przeprowadzonego przez NADA, zawodniczka została tymczasowo odsunięta od sportu.

Higenamina figuruje na liście środków zakazanych przez WADA od 1 stycznia 2017. Co ciekawe, Saskia Lang na początku roku zerwała więzadła krzyżowe w kolanie i rozpoczęła intensywną rehabilitację. Po ogłoszeniu niekorzystnego werdyktu, rozgrywająca przekazała odpowiednim osobom wykaz leków, suplementów oraz napojów, które spożywała w ostatnim czasie.

To popularny stymulant z grupy środków beta-antagonistycznych. Wspomaga spalanie tłuszczu i podnosi w organizmie poziom noradrenaliny. Pod jego wpływem oskrzela rozkurczają się. Powoduje to spadek oporu w drogach oddechowych i zwiększenie przepływu powietrza do płuc.

Można znaleźć go w niektórych suplementach diety lub odżywkach. Zdarza się, że producenci nie umieszczają na etykiecie informacji, że ta substancja znajduje się w preparacie.

Saskia Lang jest zawieszona do odwołania i na razie odmawia komentarza. Sprawą zawodniczki zajmą się teraz Niemiecka Agencja Antydopingowa i Komisja Antydopingowa Niemieckiej Federacji Piłki Ręcznej, które podejmą decyzję, czy zostaną podjęte w tym kierunku dodatkowe działania.

ZOBACZ WIDEO: Kontuzja kręgosłupa przerwała karierę polskiego rajdowca. Teraz jest gotów, by wrócić

Czy Saskia Lang powinna zostać dotkliwie ukarana?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
niemieckie media / inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×