WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Nie koniec rewolucyjnych zmian w piłce ręcznej. Postawiono na elektronikę

Choć już wiadomo, że PGNiG Superliga kobiet nie pójdzie w ślady panów i w sezonie 2017/2018 nie będzie zawodowa, doczeka się istotnych zmian. Dotkną one wszystkich rozgrywek. Nowością będzie m.in. rejestracja klubów oraz wyposażenie hal.
Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
WP SportoweFakty / Piłka ręczna

Pierwszą podstawową nowością będzie punktacja, o czym dość szeroko pisaliśmy we wcześniejszym materiale. To wcale nie koniec reform. ZPRP zaproponował pójście o krok dalej.

Postawiono na elektronikę. Nie odczujemy tego jednak w trakcie meczu. - Będzie to dotyczyło głównie rejestracji klubów i tym podobnych spraw, które odbywały się za pomocą papierowej formy. Obecnie będzie to przeprowadzane w całości elektronicznie - poinformował na WP SportoweFakty Bogusław Trojan.

Sędziowie stolikowi nadal będą wypełniać protokół meczowy ręcznie. Nieco ułatwione zadanie będzie miał z kolei delegat zawodów. - Docelowo będziemy chcieli wprowadzić protokół elektroniczny, ale to jeszcze nie ten etap. Delegat przed meczem nie będzie już siedział i oglądał karty zgłoszeń, lista będzie miała formę elektroniczną generowaną do papieru - wyjaśnił.

Od sezonu 2017/2018 gospodarz zawodów będzie zobowiązany posiadać na obiekcie sportowym dostęp do sprzętu elektronicznego typu komputer lub laptop z wymaganym oprogramowaniem. Konieczne będzie dysponowanie także drukarką, skanerem i dostępem do Internetu, celem wygenerowania protokołu zawodów.

ZOBACZ WIDEO Justyna Żełobowska: Boks jest dla mnie świętością, nie pójdę w stronę MMA

- Są różne metody dochodzenia do rezultatów. Do tej pory dążyliśmy do tego, żeby namawiać do dobrych rozwiązań, bo to ułatwia wszystkim, a przede wszystkim klubom, życie - dodał działacz.

To wciąż nie koniec. - Jedna zmiana, którą chcemy wprowadzić to właśnie sprawa punktacji, która byłaby taka sama we wszystkich rozgrywkach. Druga dotyczy przepisu gry w piłkę ręczną, który do tej pory zezwalał na wpisanie zawodnika oraz osoby towarzyszącej do końca trwania meczu. Chcemy z tego zrezygnować, tak jak ma to miejsce we wszystkich rozgrywkach europejskich - stwierdził komisarz rozgrywek.

Kiedy te zmiany zostaną zatwierdzone? - W poniedziałek (31 lipca - dop. red.) wyślę to do wszystkich członków zarządu z prośbą, aby w ciągu tygodnia się wypowiedzieli - zakończył Trojan.

Czy zaproponowane zmiany są słuszne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×