Memoriał Weryńskiego: przeciekający dach przyćmił zwycięstwa Stali Mielec i Azotów Puławy

Azoty Puławy pokonały ZTR Zaporoże 28:23, a SPR Stal Mielec rozgromiła KPR Legionowo 38:25 w drugim dniu Memoriału Antoniego Weryńskiego. Trzecie spotkanie przerwał... przeciekający dach.

Marcin Górczyński
piłki do szczypiorniaka WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Na zdjęciu: piłki do szczypiorniaka

W ostatnim meczu dnia KS Azoty Puławy zmierzyły się z KPR-em Legionowo. Zapowiadało się na wysokie zwycięstwo drużyny z Lubelszczyzny, ale przy wyniku 18:7 (34. minuta) spotkanie zostało przerwane. Powód - nie ma co ukrywać - dość komiczny.

W trakcie potyczki przez Mielec przechodziła ulewa. Spadło tyle deszczu, że... zaczął przeciekać dach hali. Trenerzy i zawodnicy postanowili nie ryzykować i ze względu na śliski parkiet zrezygnowali z kontynuowania rywalizacji.

Pozostałe spotkania odbyły się bez zakłóceń. KPR rozstrzelali Wiktor Kawka i Piotr Krępa, znakomicie w zespół wkomponował się 19-letni Dawid Rusin, który zastąpił uskarżającego się na problemy zdrowotne Rudolfa Cuzicia. Trudności z odniesieniem zwycięstwa nie miały też Azoty. Brązowi medaliści ligi przed przerwą wyszli na sześciobramkowe prowadzenie i ZTR-owi Zaporoże nie pomógł nawet Oleksandr Tilte, zdobywca 9 bramek.

Na zakończenie turnieju ZTR Zaporoże zagra z KPR Legionowo, a w meczu o zwycięstwo w imprezie Azoty Puławy zmierzą się ze Stalą Mielec.