Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Statscore partnerem PGNiG Superligi. Będą relacje i baza statystyczna

Firma Statscore została oficjalnym dostawcą statystyk dla PGNiG Superligi. Kibice będą mogli dzięki niej korzystać z zaawansowanej bazy danych oraz śledzić szczegółowe relacje "na żywo" ze wszystkich meczów. Także na łamach portalu WP SportoweFakty.
Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Materiały prasowe / MMTS KWIDZYN / MIROSŁAW WIŚNIEWSKI

Statscore to największa polska firma dostarczająca dane sportowe oraz specjalistyczne oprogramowanie z zakresu statystyk. Odbiorcami jej produktów są federacje, kluby, portale oraz bukmacherzy. W 2016 roku w prestiżowym rankingu Deloitte zajęła ona szóste miejsce w kategorii "Rising Stars" najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w Europie Środkowej.

Statscore stworzy dedykowany system informatyczny do zbierania i przetwarzania danych ze wszystkich meczów odbywających się pod egidą Superligi, oraz zapewni najwyższą jakość i szybkość przesyłu danych.

Statscore nabył wyłączne prawa na pozyskiwanie, archiwizowanie i dystrybuowanie danych z wszystkich meczów PGNiG Superligi. W ramach podpisanej umowy firma informatyczna dostarczy także graficzne formy prezentacji danych do wykorzystania na stronie internetowej oraz w przyszłości aplikacji mobilnej.

Kibice będą mogli śledzić "na żywo" wszystkie trwające mecze Superligi oraz obserwować rozbudowane statystyki, co pozwoli być na bieżąco ze wszystkimi boiskowymi wydarzeniami. Już podczas pierwszej kolejki sezonu relacje będą dostępne pod TYM ADRESEM; niebawem pojawią się one także na łamach portalu WP SportoweFakty.

ZOBACZ WIDEO: Medale dla Polski na IO w Tokio? Otylia Jędrzejczak: Mamy fajne, młode i obiecujące osoby

Według Tomasza Myalskiego Prezesa Zarządu firmy Statscore współpraca pomiędzy oboma podmiotami pozwoli na wzrost zainteresowania piłką ręczną: - W dzisiejszych czasach kibice chcą być jak najbliżej drużyny, chcą jak najszybciej znać wynik i przebieg meczu oraz wymagają dostępu do jak najszerszych statystyk. Dzięki umowie partnerskiej z Superligą, razem jesteśmy w stanie dostarczyć innowacyjny produkt o najwyższej jakości. Jestem pewien, iż nasze rozwiązanie przyciągnie nowych kibiców, a tym obecnym dostarczy całkowicie nowych wrażeń - mówi.

Jego zdanie podziela Komisarz PGNiG Superligi Piotr Łebek: - Nasza umowa z firmą Statscore jest kolejnym, jakże ważnym krokiem do celu, jakim jest profesjonalizacja PGNiG Superligi - tłumaczy. Korzystając z doświadczeń naszego partnera, chcemy otworzyć nowe kanały komunikacji, a także wdrożyć nowoczesne rozwiązania, których beneficjentami będą nie tylko kluby oraz liga, lecz przede wszystkim kibice.

PGNiG Superliga Mężczyzn wydała także komunikat w sprawie § 14 pkt 31 Regulaminu Ligi Zawodowej na sezon 2017/18 wprowadzającego "zakaz wykonywania w trakcie zawodów badań statystycznych, relacji tekstowych oraz innych transmisji live lub on-line z przebiegu zawodów przez osoby trzecie niewskazane przez Superligę".

PGNiG Superliga od sezonu 2017/2018 nawiązała współpracę z firmą Statystyczną Statscore, która będzie na wszystkich meczach ligowych prowadzić obszerne relacje z wydarzeń boiskowych, a statystyki będą dostępne online. Zapis w Regulaminie został wprowadzony dla zapewnienia dostarczania jednolitego źródła danych statystycznych.

Czy podoba ci się nowy projekt PGNiG Superligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (14)
 • Grieg Zgłoś komentarz
  Nieźle to wygląda, tylko przydałoby się kilka poprawek w statystykach, bo w ręcznej oddaje się raczej rzuty niż strzały.
  • Grzymisław Zgłoś komentarz
   Zgadzam się z tym, co napisał vizzek. Ogólnie świetnie, że pojawiły się statystyki szczegółowe, coś czego bardzo brakowało. Jednak sama czytelność ich i to przełączenie zawodnik
   Czytaj całość
   po zawodnik, jeszcze na dodatek nie udało mi się wyłączyć tego porównania z rywalem z przeciwnej drużyny, a także brak opcji przełączenia z terminarza do statystyk konkretnego meczu, brak odnośnika przy każdym zawodniku, by ujawniały się jego statystyki z meczu i z całego sezonu, to są najważniejsze z licznych na razie niedogodności. Cóż, krok we właściwą stroną wykonano, a teraz życzmy odpowiedzialnym za stronę ludziom, by poprawili co się da.
   • vizzek Zgłoś komentarz
    Po pierwszym dniu ''używania'' strony muszę powiedzieć, że jest tam to samo co na lajfach. Do tego informacje o bramkach nie zawsze pokrywają się z tym, co jest naprawdę. Plusem są za to
    Czytaj całość
    szczegółowe statystyki, ale musi zostać to dopracowane. Fajnie by było, gdyby informacje o zdobytych bramkach były w jednym miejscu, a nie tak jak teraz, że każdego zawodnika trzeba sprawdzać osobno. Mam nadzieję, że z kolejki na kolejkę będzie to wyglądało lepiej i, że będą to relacje z prawdziwego zdarzenia.
    • vrc Zgłoś komentarz
     Co z ligą kobiecą? Czyżby kolejna dyskryminacja ?
     • hbf Zgłoś komentarz
      [quote] Korzystając z doświadczeń naszego partnera, chcemy otworzyć nowe kanały komunikacji, a także wdrożyć nowoczesne rozwiązania, których beneficjentami będą nie tylko kluby oraz
      Czytaj całość
      liga, [b]lecz przede wszystkim kibice.[/b] [/quote] W dobrą stronę idzie rozwój ligi, ALE! nie ma wisienki na torcie, którą byłaby transmisja online, na stronie Super Ligi oraz na stronach klubów z pozostałych meczów, które nie są pokazywane w danej kolejce przez nC+ Jednak tu jest potrzebne porozumienie i! umowa, na linii: związek - nC+ - statscore. A przynajmniej związek - nC+. Bo pewnie wielu z Kibiców z chęcią zobaczyłby mecz swojej drużyny, który nie jest pokazywany przez nC+ w danej kolejce w TV, w wersji online.
      • spoko22 Zgłoś komentarz
       Mmmmm, na to czekałem, naprawdę różnie bywało z tymi relacjami na lajfach, a na SF tylko wynik i to co kilka(nascie) minut.
       • miki Zgłoś komentarz
        W końcu doczekaliśmy się statystyk. Gratulacje dla LZ za wprowadzenie tej nowiki, która znacząco przynajmniej dla mnie uatrakcyjni śledzenie rozgrywek. Mam nadzieję, że będzie to
        Czytaj całość
        wyglądać jak w lidze siatkówki, gdzie dostępne są rozbudowane statystyki. Na ten moment, przed rozpoczęciem pierwszej realcji strona statystyk wygląda atrakcyjnie. Zobaczymy jak wyjdzie to w praniu, niemniej jednak ta nowika była niezbędna w profesjonalnej lidze.
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×