Puchar EHF: zwycięstwo Byasen Trondheim. Kram Start musi odrabiać straty

Kram Start rozpoczął w sobotę walkę w europejskich pucharach. Pierwszy pojedynek w Trondheim zakończył się na korzyść miejscowego Byasen Handball Elite (34:29). Najwięcej bramek dla elbląskiej drużyny rzuciła Sylwia Lisewska.

Małgorzata Boluk
WP SportoweFakty / Anna Dembińska
Losowanie w Pucharze EHF elblążanek nie rozpieściło. Kram Start natrafił w pierwszej rundzie na mocnego przeciwnika, ale dzielnie w sobotę stawił mu czoła. I to na wyjeździe, ponieważ kluby doszły do porozumienia i ustaliły, że oba pojedynki zostaną rozegrane w Trondheim.

Pierwsze spotkanie na terenie norweskiej ekipy miało bardzo wyrównany przebieg. W 40. minucie starcia tablica świetlna wskazywała jeszcze remis po dziewiętnaście. Ostatni kwadrans należał jednak do Byasen Handball Elite, które wypracowało sobie przed rewanżem zaliczkę wynoszącą pięć bramek.

Początek mógł napawać optymizmem przed dalszą częścią rywalizacji. Gdy w 11. minucie do siatki trafiła ze skrzydła Aleksandra Jędrzejczyk, Kram Start wygrywał z zespołem gospodarzy różnicą dwóch trafień. Team z Trondheim doprowadził niebawem do wyrównania i wdał się z drużyną Andrzeja Niewrzawy w zaciętą wymianę ciosów, która nieprzerwanie trwała do końca pierwszej połowy.

W 45. minucie zaczęła zarysowywać się lekka przewaga Byasen HE (21:24). Norweżki pokazywały szybką i skuteczną piłkę ręczną. O wygranej miejscowych zadecydowała nieco lepsza efektywność w ataku. Awans brązowych medalistek mistrzostw Polski wciąż jest sprawą otwartą, choć z pewnością bardzo trudną do załatwienia. Do rewanżu dojdzie w niedzielę o godzinie osiemnastej.

Kram Start Elbląg - Byasen Handball Elite 29:34 (14:15)

Kram Start: Szywerska, Powaga - Balsam, Choromańska, Świerczek, Waga 2, Jędrzejczyk 3, Dorsz 2, Kwiecińska 3, Kozimur 1, Szynkaruk 2, Gerej 2, Lisewska 8, Stokłosa, Świerżewska 4, Jaszczuk 2