PGNiG Superliga Kobiet: druga wygrana z rzędu. Piotrcovia zdobyła Jelenią Górę

KPR Jelenia Góra nie wykorzystał atutu własnego parkietu i w 2. kolejce zmagań w PGNiG Superlidze Kobiet przegrał z Piotrcovią Piotrków Trybunalski (21:32). To dla drużyny Rafała Przybylskiego druga wygrana z rzędu.

Małgorzata Boluk
Władysława Belmas WP SportoweFakty / Radek Illnicz / Na zdjęciu: Władysława Belmas
I KPR, i Piotrcovia walczyły w środę o przedłużenie zwycięskiej passy. Jeleniogórzanki na inaugurację pokonały na wyjeździe KPR Gminy Kobierzyce, a ekipa z województwa łódzkiego bardzo pewnie zwyciężyła z beniaminkiem z Chorzowa.

Środowe spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna gości. Zespół szkoleniowca Rafała Przybylskiego szybko narzucił rywalkom swoje warunki gry i w 11. minucie wygrywał różnicą pięciu bramek. Dla piotrkowianek rzucały głównie Monika KopertowskaPaulina Marszałek oraz Agata Wypych.

Impas strzelecki miejscowych przerwała Joanna Załoga, a w między słupkami świetnie zaczęła spisywać się niespełna szesnastoletnia Natalia Filończuk. Z pomocą tych zawodniczek ekipa z Dolnego Śląska doszła rywalki w 20. minucie na remis. Końcówka pierwszej połowy należała już jednak do przyjezdnych, które radziły sobie na boisku nawet w szóstkę.

Zaledwie pięć minut po zmianie stron przewaga gości wzrosła do sześciu bramek. Na listę strzelczyń wpisała się niebawem Joanna Załoga, ale Piotrcovia przyszykowała dla jeleniogórzanek kolejną serię ciosów (16:25) i utorowała sobie drogę do drugiej wygranej w sezonie.

W następnej kolejce zwyciężczynie środowego meczu zmierzą się u siebie z MKS Perłą Lublin, a KPR Jelenia Góra zagra na wyjeździe z Ruchem Chorzów.

KPR Jelenia Góra - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 21:32 (13:16)

KPR: Filończuk, Wierzbicka - Karwecka 1, Oreszczuk 1, Tomczyk A. 4, Jurczyk 3, Kobzar, Załoga 9, Jasińska 1, Skowrońska, Żukowska, Kanicka, Tomczyk M. 2