Liga Mistrzów. Trwa zła seria mistrzów Polski

Szczypiorniści PGE Vive Kielce w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów przegrali z Mieszkowem Brześć 25:28. To już kolejny nieudany wyjazdowy występ żółto-biało-niebieskich.

Aneta Szypnicka-Staniec
Blaż Janc WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA / Na zdjęciu: Blaż Janc

Nie tak wyobrażali sobie początek sezonu zawodnicy mistrzów Polski. Kielczanie trafili w tegorocznych rozgrywkach do prawdziwej grupy śmierci i przed starciem na Białorusi podkreślali, jak ważna w tym roku będzie każda zdobycz punktowa.

Wygrać na inaugurację im się nie udało. To już piąta z rzędu, a szósta w siedmiu ostatnich meczach, porażka kieleckiej siódemki na wyjeździe. Ostatni raz poza Halą Legionów szczypiorniści z województwa świętokrzyskiego wygrali 16 listopada zeszłego roku w Zagrzebiu.

Wszystko zaczęło się jednak cztery dni wcześniej, gdy w Skopje polegli z miejscowym Vardarem aż 34:40. U siebie nie mieli problemów z odnoszeniem zwycięstw, więc cały czas liczyli się w walce nawet o pierwsze miejsce w grupie B. Porażki na wyjazdach w drugiej części sezonu - kolejno w Mannheim, Celje, Kristianstad nieco psuły im plany, ale ostatecznie podopieczni Tałanta Dujszebajewa zakończyli rywalizację grupową na drugiej pozycji. Obyło się bez ogromnych strat.

Poważnie zaczęło się robić w kolejnej fazie rozgrywek - w LAST 16 mistrzowie Polski przegrali w Montpellier aż pięcioma trafieniami. Strata zdecydowanie do odrobienia, ale... u siebie zawodnicy Vive znów ulegli Francuzom i z awansu wyszły nici.

Trzybramkowa porażka w Brześciu to już więc ich kolejny nieudany wyjazdowy występ. Na przerwanie złej serii żółto-biało-niebiescy będą mieli okazję już 30 września w Celje.