Trenerzy klubów Ligi Mistrzów wybrali Drużynę Gwiazd. Jest w niej zawodnik PGE VIVE Kielce

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA / Na zdjęciu: Julen Aguinagalde
WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA / Na zdjęciu: Julen Aguinagalde
zdjęcie autora artykułu

Szkoleniowcy 28 zespołów rywalizujących w fazie grupowej Ligi Mistrzów wybrali najlepszych ich zdaniem graczy występujących w rozgrywkach. W Drużynie Gwiazd znalazł się kołowy PGE VIVE Julen Aguinagalde. Najwięcej przedstawicieli - czterech - ma PSG.

Na zdjęciu: Arpad Sterbik
Na zdjęciu: Arpad Sterbik

Bramkarz: Arpad Sterbik (Vardar Skopje)

Na pozycji bramkarza głosowanie zdominował Arpad Sterbik, golkiper triumfatora poprzedniej edycji rozgrywek, Vardaru Skopje. Wybór ten nie powinien dziwić - 37-latek był w minionym sezonie w kapitalnej dyspozycji i w dużej mierze przyczynił się do triumfu mistrza Macedonii w turnieju Final4. W nowym sezonie z kolei zdążył już zatrzymać Orlen Wisłę Płock.

Miejsca na podium zajęli również Gonzalo Perez de Vargas z Barcelony i zeszłoroczny triumfator - Niklas Landin z THW. Trenerzy wyróżniali ponadto Thierry'ego Omeyera z PSG i Andreasa Wolffa z THW.

Wyniki głosowania: 1. Arpad Sterbik (Vardar Skopje) - 15 głosów 2. Gonzalo Perez de Vargas (FC Barcelona Lassa) - 5 głosów 3. Niklas Landin (THW Kiel) - 4 głosy

Zasada: trenerzy nie mogli głosować na zawodników ze swoich klubów

Na zdjęciu: Uwe Gensheimer
Na zdjęciu: Uwe Gensheimer

Lewoskrzydłowy: Uwe Gensheimer (Paris Saint-Germain HB)

Aż 18 z 28 trenerów za najlepszego lewoskrzydłowego rozgrywek wybrało natomiast Uwe Gensheimera z PSG. Wydawało się, że wraz z przenosinami do Paryża, 30-latek nie będzie rzucał już tak wielu bramek jak w Rhein-Neckar Loewen. Nic bardziej mylnego - w poprzednim sezonie Gensheimer zdobył w Lidze Mistrzów aż 115 goli i został królem strzelców rozgrywek.

W głosowaniu Gensheimer wyprzedził Timura Dibirowa z Vardaru oraz Gudjona Valura Sigurdssona z Rhein-Neckar i Jonasa Kallmana z MOL-Pick Szeged.

Wyniki głosowania: 1. Uwe Gensheimer (Paris Saint-Germain HB) - 18 głosów 2. Timur Dibirow (Vardar Skopje) - 4 głosy 3. Gudjon Valur Sigurdsson (Rhein-Neckar Loewen), Jonas Kallman (MOL-Pick Szeged) - po 2 głosy

Zasada: trenerzy nie mogli głosować na zawodników ze swoich klubów

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga. Azoty Puławy rozstrzelały Meble Wójcika Elbląg. Zobacz skrót (WIDEO)

Na zdjęciu: Mikkel Hansen
Na zdjęciu: Mikkel Hansen

Lewy rozgrywający: Mikkel Hansen (Paris Saint-Germain HB

Najlepszym lewym rozgrywającym został po raz kolejny klubowy kolega Gensheimera, Mikkel Hansen. Ten wybór również nie powinien dziwić, bo Duńczyka w swoim zespole chciałby mieć chyba każdy trener na świecie. 29-latek ma za sobą niezły sezon, choć niedosyt z pewnością odczuwa, bo rywale znów utarli mu nosa w turnieju Final4. Może tym razem się uda?

Wśród zawodników na tej pozycji trenerzy wskazali w sumie siedem nazwisk. Przewaga Hansena nad kolejnymi - Momirem Iliciem z Veszprem, Sanderem Sagosenem z PSG i Waelem Jallouzem z Barcelony - była jednak ogromna.

Wyniki głosowania: 1. Mikkel Hansen (Paris Saint-Germain HB) - 12 głosów 2. Momir Ilić (Telekom Veszprem), Sander Sagosen (Paris Saint-Germain HB), Wael Jallouz (FC Barcelona Lassa) - po 2 głosy

Zasada: trenerzy nie mogli głosować na zawodników ze swoich klubów

Na zdjęciu: Nikola Karabatić
Na zdjęciu: Nikola Karabatić

Środkowy rozgrywający: Nikola Karabatić (Paris Saint-Germain HB)

Kolejna pozycja i kolejny zawodnik PSG. Tak jak w przypadku Gensheimara i Hansena, wybór Nikoli Karabaticia nie powinien nikogo dziwić. Francuz to największa gwiazda światowej piłki ręcznej i jego popularności nie osłabi nawet to, że niedawno został skazany za obstawienie wyniku meczu ligi francuskiej w 2012 roku.

Na Karabaticia zagłosowało 12 trenerów. Trzech mniej wybrało Arona Palmarssona z Veszprem, a siedmiu postawiło na Lukę Cindricia - rewelacyjnego Chorwata, który w czerwcu poprowadził Vardar do triumfu w rozgrywkach, a w lipcu 2018 dołączy do PGE VIVE Kielce.

Wyniki głosowania: 1. Nikola Karabatić (Paris Saint-Germain HB) - 12 głosów 2. Aron Palmarsson (Telekom Veszprem) - 9 głosów 3. Luka Cindrić (Vardar Skopje) - 7 głosów

Zasada: trenerzy nie mogli głosować na zawodników ze swoich klubów

Na zdjęciu: Laszlo Nagy
Na zdjęciu: Laszlo Nagy

Prawy rozgrywający: Laszlo Nagy (Telekom Veszprem)

Lata lecą, a trenerzy wciąż darzą wielkim szacunkiem Laszlo Nagya. Kapitana Telekomu Veszprem i legendę madziarskiego szczypiorniaka szkoleniowcy wybrali najlepszym prawym rozgrywającym rozgrywek już po raz trzeci. W sumie, na 36-latka zagłosowało ośmiu trenerów.

O połowę głosów mniej otrzymali natomiast młodzi-gniewni - Nedim Remili z PSG był jednym z odkryć rozgrywek, a grający od lipca w PGE VIVE Alex Dujszebajew sięgnął z Vardarem po triumf w turnieju Final4. Dalsze miejsca zajęli Holger Glandorf (Flensburg) i Kirił Łazarow (Nantes, a wcześniej Barcelona).

Wyniki głosowania: 1. Laszlo Nagy (Telekom Veszprem) - 8 głosów 2. Nedim Remili (Paris Saint-Germain HB), Alex Dujszebajew (PGE VIVE Kielce) - po 4 głosy

Zasada: trenerzy nie mogli głosować na zawodników ze swoich klubów

Na zdjęciu: Luc Abalo
Na zdjęciu: Luc Abalo

Prawoskrzydłowy: Luc Abalo (Paris Saint-Germain HB)

Czwartym wyróżnionym zawodnikiem PSG jest Luc Abalo. Choć 33-letni Francuz nie jest już tak skoczny jak kilka lat temu i coraz częściej podpiera rzuty (na co nie reagują sędziowie), to wciąż jest jednym z najlepszych na swojej pozycji. W tym roku zagłosowało na niego siedmiu trenerów.

Zaledwie jeden głos mniej otrzymał kapitan Barcelony Victor Tomas. Podium uzupełnili też zawodnicy związani z Kielcami - Ivan Cupić i Blaż Janc. Pierwszy w 2016 roku wygrał rozgrywki z VIVE, a w zeszłym sezonie powtórzył ten sukces z Vardarem. Drugi natomiast od lipca zdobywa bramki dla mistrza Polski.

Wyniki głosowania: 1. Luc Abalo (Paris Saint-Germain HB) - 7 głosów 2. Victor Tomas (FC Barcelona Lassa) - 6 głosów 3. Ivan Cupić (Vardar Skopje), Blaż Janc (PGE VIVE Kielce) - po 4 głosy

Zasada: trenerzy nie mogli głosować na zawodników ze swoich klubów

Na zdjęciu: Julen Aguinagalde
Na zdjęciu: Julen Aguinagalde

Obrotowy: Julen Aguinagalde (PGE VIVE Kielce)

Piąty sezon dla VIVE gra natomiast Julen Aguinagalde, którego trenerzy wybrali najlepszym obrotowym rozgrywek. Zaskoczeni? Nie, bo choć VIVE ze zmagań odpadło już w fazie TOP 16, to 34-letni Hiszpan grał przez cały sezon jak z nut. W rozgrywkach rzucił w sumie 78 bramek, co jest jego najlepszym wynikiem w historii występów w Lidze Mistrzów.

Aguinagalde otrzymał w sumie siedem głosów. Dwa mniej dostał młodszy o 14 lat Ludovic Fabregas, który w lipcu dołączy do Barcelony. Dalsze miejsca zajęli Bjarte Myrhol (Skjern), Patrick Wiencek (THW) i Cedric Sorhaindo (Barcelona).

Wyniki głosowania: 1. Julen Aguinagalde (PGE VIVE Kielce) - 7 głosów 2. Ludovic Fabregas (Montpellier HB) - 5 głosów 3. Bjarte Myrhol (Skjern Handbold), Patrick Wiencek (THW Kiel), Cedric Sorhaindo (FC Barcelona Lassa) - po 2 głosy

Zasada: trenerzy nie mogli głosować na zawodników ze swoich klubów

Na zdjęciu: Raul Gonzalez
Na zdjęciu: Raul Gonzalez

Trener: Raul Gonzalez (Vardar Skopje)

W głosowaniu na najlepszego trenera każdy szkoleniowiec mógł wskazać na trzech kolegów po fachu. Klasyfikację wygrał Raul Gonzalez, który w czerwcu doprowadził Vardar do historycznego triumfu w turnieju Final4.

Pracujący również z reprezentacją Macedonii Hiszpan wyprzedził Ljubomira Vranjesa (obecnie w Veszprem, wcześniej - Flensburg) oraz trójkę rodaków - Xaviera Pascuala z Barcelony (3. miejsce), Tałanta Dujszebajewa z VIVE i Juana Carlosa Pastora z Pick.

Wyniki głosowania: 1. Raul Gonzalez (Vardar Skopje) - 20 głosów 2. Ljubomir Vranjes (Telekom Veszprem) - 9 głosów 3. Xavier Pascual (FC Barcelona Lassa) - 8 głosów

Zasada: każdy trener mógł wskazać po trzech szkoleniowców

Kibice i zawodnicy Telekomu Veszprem (fot. SEHA GAZPROM LEAGUE)
Kibice i zawodnicy Telekomu Veszprem (fot. SEHA GAZPROM LEAGUE)

Hala: Veszprem Arena (Telekom Veszprem)

Trzeci rok z rzędu areną z najlepszą atmosferą wybrany został obiekt mistrza Węgier, Telekomu Veszprem. Na "dom" ekipy Ljubomira Vranjesa zagłosowała blisko połowa szkoleniowców (12 trenerów). Dalsze miejsce zajęły Sparkassen Arena, gdzie swoje mecze rozgrywa THW Kiel oraz hala Vardaru Skopje, Jane Sandanski Arena.

Trenerzy oddali również głosy na obiekty/kibiców PGE VIVE, Nantes, Flensburga, Barcelony i Montpellier.

Wyniki głosowania: 1. Veszprem Arena (Telekom Veszprem) - 12 głosów 2. Sparkassen Arena (THW Kiel) - 8 głosów 3. Jane Sandanski Arena (Vardar Skopje) - 7 głosów

Źródło artykułu: