PGNiG Superliga Kobiet: KPR Ruch Chorzów rozbity, zwycięska passa MKS-u Perły Lublin trwa

W spotkaniu 4. kolejki PGNiG Superligi Kobiet 2017/2018, piłkarki ręczne MKS-u Perły Lublin nie dały szans Ruchowi Chorzów (43:21).

Tomasz Rosiński
szczypiornistki MKS-u Perły Lublin WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: szczypiornistki MKS-u Perły Lublin
Obydwie drużyny przystępowały do środowego pojedynku w odmiennych humorach, gdyż MKS wywalczył dotychczas komplet punktów i był liderem rozgrywek, a także zdecydowanym faworytem potyczki w Lublinie. Natomiast Ruch przegrał swoje trzy ostatnie mecze i zajmował przedostatnie miejsce w tabeli mistrzostw Polski.

Chorzowianki rozpoczęły konfrontację odważnie, ale jak się okazało starczyło im sił tylko na pierwsze pięć minut rywalizacji (5:5).

Z każdą kolejką akcją tempo podkręcały podopieczne Roberta Lisa, które w głównej mierze za sprawą Dagmary Nocuń i Małgorzaty Roli wygrywały 12:6.

Umiejętnie poczynaniami swojej drużyny kierowały rozgrywające Marta Gęga oraz Kinga Achruk, a pewnie swoje okazje na kole wykorzystywała Joanna Drabik.

Przyjezdne z Karoliną Jasinowską na czele często nie mogły poradzić sobie z agresywną obroną gospodyń i poległy w pierwszej połowie 16:22.

Po zmianie stron dominacja lubelskich szczypiornistek nie podlegała wątpliwości. Rzuty rywalek odbijała Gabrijela Besen, a w ofensywie znakomicie radziła sobie Drabik. Do chorzowskiej bramki trafiały również Sylwia Matuszczyk, Walentyna Niesciaruk i Elena Petkowska (32:18 w 45. minucie).

Na boisku wiało nudą i już do końca potyczki obraz gry nie uległ zmianie, zaś ekipa z Lubelszczyzny po strzeleckim koncercie ograła KPR Ruch 43:21. To czwarta z rzędu wiktoria Perły Lublin.