PGNiG Superliga kobiet: MKS Perła Lublin rozstrzelała KPR Jelenia Góra. Koncertowa gra pretendentek do złota

To był popis strzelecki w wykonaniu wielokrotnych mistrzyń Polski. Drużyna MKS Perły Lublin zagrała koncertowo i w 5. kolejce zmagań w PGNiG Superlidze rozgromiła na wyjeździe KPR Jelenia Góra 45:19.

Małgorzata Boluk
szczypiornistki MKS-u Perły Lublin WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: szczypiornistki MKS-u Perły Lublin
Spotkanie w stolicy Karkonoszy od samego początku układało się po myśli faworytek z Lublina (0:3). Drużyna szkoleniowca Roberta Lisa szybko zasygnalizowała rywalkom, że przyjechała do Jeleniej Góry po bardzo pewne zwycięstwo i bez problemów zbudowała komfortową przewagę.

Po pierwszym kwadransie zawodów lublinianki zaostrzyły obronę i nie pozwalały rywalkom na dojście do dogodnych pozycji rzutowych. Dziewiętnastokrotne mistrzynie Polski z twardej defensywy wyprowadzały zabójcze kontry, a w nich pierwszym wyborem była szybka i piekielnie skuteczna Dagmara Nocuń. Po kolejnym trafieniu skrzydłowej, MKS prowadził w 21. minucie różnicą dziewięciu bramek.

Niebawem na ławkę kar powędrowała Joanna Drabik, a KPR wykorzystał przestrzeń na boisku i przerwał świetną serię gości, niwelując cześć strat za sprawą Małgorzaty Jurczyk oraz Sabiny Kobzar. W ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy ciosy zadawał już tylko świetnie zorganizowany zespół gości.

Lubelskie Perły grały koncertowo i po przerwie wciąż bezlitośnie wykorzystywały każdy błąd miejscowych. KPR Jelenia Góra nie był w stanie zbyt długo utrzymać się przy piłce i w 39. minucie przegrywał już różnicą dwudziestu bramek.

Znakomita postawa w obronie, podparta wsparciem w bramce i bardzo dobrą skutecznością, okazała się receptą na wysoką i łatwą wygraną. Ekipa z Lubelszczyzny nie pozostawiła w sobotę rywalkom żadnych złudzeń i stanowiła zagrożenie na każdej pozycji.

Satysfakcja lublinianek może być podwójna, ponieważ MKS ustanowił w sobotę nowy rekord zdobytych bramek w sezonie 2017/2018 w PGNiG Superlidze szczypiornistek. Dużą cegiełkę do tak wysokiego wyniku dołożyła rewelacyjna Dagmara Nocuń, która aż jedenaście razy wpisała się na listę strzelczyń. W Jeleniej Górze wyróżniły się także doświadczone Kristina Repelewska i Małgorzata Rola, od których niejedna zawodniczka mogłaby się uczyć sztuki piłki ręcznej.

KPR Jelenia Góra - MKS Perła Lublin 19:45 (7:19)

KPR: Filończuk, Kolasińska, Wierzbicka - Karwecka 1, Dubiel 2, Oreszczuk, A. Tomczyk 1, Jurczyk 3, Kobzar 3 (1/1), Jasińska 2, Skowrońska 1, Żukowska 4 (0/1), M. Tomczyk 2
Karne: 1/2
Kary: 2 min.

MKS: Besen, Gawlik - Rola 8 (2/2), Gęga 4 (1/1), Repelewska 7, Drabik 3, Nestsiaruk 3, Nocuń 11, Rosiak 6, Achruk 3 (1/1)
Karne: 4/4
Kary: 8 min.

Sędziowie: Mariusz Marciniak - Piotr Radziszewski (obaj z Wolsztyna)

Czy MKS Perła Lublin utrzyma pozycję lidera i zakończy rundę zasadniczą na pierwszym miejscu?