PGNiG Superliga: starcie beniaminków dla MKS-u. Dreszczowiec w Kaliszu

MKS Kalisz wyszarpał zwycięstwo w pojedynku beniaminków. Po trafieniu Arkadiusza Galewskiego w ostatniej minucie spotkania ze Spójną Gdynia gospodarze wygrali 22:21.

Miłosz Marek
Paulo Grozdek w akcji WP SportoweFakty / RADEK ILLINICZ / Na zdjęciu: Paulo Grozdek w akcji
Najsprawiedliwszym rezultatem w tym meczu byłby remis. Obie drużyny popełniły sporo błędów, zmarnowały dogodne sytuacje i nie było widać między nimi wielkiej różnicy. Żadna nie prowadziła więcej niż dwoma bramkami. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali gospodarze. Decydującą o losach meczu akcję w 60. minucie przeprowadził Arkadiusz Galewski, najskuteczniejszy gracz na parkiecie.

Zespoły mogły zdecydowanie szybciej zapewnić sobie sukces. W bramce gdynian doskonale spisywał się Marcin Głębocki (12/30 udanych obron), a w końcówce również Mateusz Zimakowski. Gości potwornie zawiodła skuteczność. Swoją ostatnią bramkę rzucili w 51. minucie. Rafał Rychlewski wyprowadził ich na prowadzenie 21:20. Mieli kilka okazji, by powiększyć przewagę, a jedna z prób zakończyła się przechwytem Kiryła Kniaziewa i golem wyrównującym.

Kolejnym kłopotem Spójni po meczu w Wielkopolsce może być kontuzja Ołeksandra Kyrylenki, który miał po jednym ze starć miał problemy z żebrami. Długo nie wracał na parkiet, a w końcówce nie mógł zaprezentować pełni swoich możliwości.

- Byliśmy bardzo nieskuteczni - mówi Zbigniew Kwiatkowski. MKS grał bardzo nierówno i przez praktycznie 60 minut gonił rywala. - Dochodziliśmy do sytuacji, ale nie zdobywaliśmy bramek. To nas gubiło, a przeciwnikowi dodawało wiatru w żagle. Na własne życzenie tak ułożyliśmy ten mecz. Popełnialiśmy błędy, ale, na szczęście, harowaliśmy. To był słaby mecz w ataku, ale byliśmy cierpliwi i to zostało nagrodzone - dodał doświadczony defensor.

Swój debiutancki mecz w PGNiG Superlidze na długo zapamięta Bartosz Wojdak. Rozgrywający sprowadzony do Kalisza awaryjnie w miejsce kontuzjowanego Dariusza Rośka zagrał bez kompleksów. Swoją przygodę z najwyższą klasą rozgrywkową rozpoczął trafieniem po ładnym wejściu między defensorów. MKS może mieć z niego spory pożytek.

Dla MKS-u to trzecie zwycięstwo w ekstraklasie i trzecie odniesione na własnym parkiecie.

MKS Kalisz - Spójnia Gdynia 22:21 (11:11)

MKS: Zakreta, Jarosz - Galewski 6, Kwiatkowski, Krycki 3, Bożek, Adamczak 1, Kobusiński, Drej 2, Klopsteg, Misiejuk, Grozdek, Kniaziew 5/3, Wojdak 3, Czerwiński 1, Bałwas 1.