Kolejny Norweg we Flensburgu. Henrik Toft Hansen opuści Bundesligę?

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Henrik Toft Hansen
WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Henrik Toft Hansen
zdjęcie autora artykułu

Duńskie media spekulują, że reprezentant Danii Henrik Toft Hansen po sezonie zamieni Flensburg na rodzime Ribe-Esbjerg. Wicemistrzowie Niemiec na razie koncentrują się na posiłkach z Norwegii. Trzyletni kontrakt podpisał Magnus Jondal.

29-letni skrzydłowy wicemistrzów świata 2017 dołączył do swojego kolegi klubowego z GOG Svendborg, Gorana Johannessena. Środkowy rozgrywający także parafował trzyletnią umowę z Wikingami.

O transferach reprezentantów Norwegii spekulowano od kilku tygodni. Johannessen zastąpi Thomasa Mogensena (zagra w Skjern), a Jondal zajmie miejsce Kentina Mahe (odejdzie do Veszprem) i będzie konkurentem na lewej stronie dla Hampusa Wanne. Norweska kolonia we Flensburgu od nowego sezonu będzie liczyła cztery osoby. Wcześniej klub ogłosił pozyskanie bramkarza Torbjorna Bergeruda, a na północy Niemiec występuje już Magnus Abelvik Roed.

Nowej umowy wciąż nie podpisał natomiast Henrik Toft Hansen. Zdaniem duńskiej gazety "Jydske Vestkysten", mistrz olimpijski z Rio de Janeiro otrzymał propozycję od Ribe Esbjerg HH. Podstawowy obrotowy Flensburga miałby trafić na Półwysep Jutlandzki po wygaśnięciu obowiązującego kontraktu, czyli po sezonie 2017/2018.

31-latek jest kolejnym z uznanych graczy, którego łączy się z Ribe. Do Esbjerg na pewno przeniosą się bramkarz Silkeborga - zwycięzca Ligi Mistrzów z Flensburgiem - Soeren Rasmussen i Islandczyk Runar Karason z Hannoveru. Lukratywną ofertę otrzymał Peter Balling, ale reprezentant Danii postanowił zostać w Team Tvis Holstebro.

Duńskie media niedawno informowały też, że SG Flensburg-Handewitt wziął na celownik 23-letniego Simona Halda. Świeżo upieczony reprezentant Danii w razie transferu zastąpiłby Toft Hansena. Spośród pozostałych obrotowych, w klubie na pewno zostaną Anders Zachariassen i Tobias Karlsson (umowa do 2019 roku). Tylko do końca bieżących rozgrywek obowiązuje kontrakt Jacoba Heinla.

ZOBACZ WIDEO: Efektowne wypłynięcie na pełne morze podczas startu Volvo Ocean Race w Alicante (WIDEO)

Źródło artykułu: