Towarzysko: Szwedzi zemścili się na Islandczykach, kolejny dobry mecz Karaleka

Podrażnieni Szwedzi nie dali Islandczykom szans i w drugim spotkaniu towarzyskim pewnie wygrali 27:24. Kolejny dobry mecz w białoruskiej kadrze zagrał nowy zawodnik PGE VIVE Kielce Artsiom Karalek.

Marcin Górczyński
radość reprezentantów Szwecji Materiały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017 / Na zdjęciu: radość reprezentantów Szwecji

Szwedów kilka dni temu spotkała niemiła niespodzianka. Przegrali z Islandczykami 29:31, a przecież reprezentacja Trzech Koron zachwycała w eliminacjach ME 2018. Porażka szczególnie dotknęła selekcjonera Szwedów, Kristjana Andressona, rodowitego Islandczyka.

W rewanżu Trzy Korony nie dały rywalom szans. Zaczęły od mocnego uderzenia (11:4), ale w końcówce połowy Islandczycy odrobili kilka bramek. Był to jeden z niewielu dobrych momentów w ich wykonaniu. Mattiasa Zachrissona zastąpił po przerwie Niclas Ekberg i w ciągu kilku minut dobił Wyspiarzy.

Szwedzi następne spotkanie towarzyskie rozegrają dopiero w styczniu z Węgrami (6, 8 stycznia).

Towarzysko:

Islandia - Szwecja 24:27 (9:13)
Najwięcej bramek: dla Islandii - Gudjon Valur Sigurdsson 6, Runar Karason 5, Janus Dadi Smarason, Omar Ingi Magnusson, Odin Thor Rikhardsson - po 3; dla Szwecji - Niclas Ekberg 6, Lukas Nilsson 5, Albin Lagergren, Jerry Tollbring - po 3

Boje ze Szwajcarią do bardzo udanych zaliczy Artsiom Karalek. Obrotowy reprezentacji Białorusi, a od 2018 roku PGE VIVE Kielce, po raz drugi był czołowym strzelcem kadry i rzucił Szwajcarom cztery bramki. Bramkę Helwetów ostrzeliwali teżSiergiej Szyłowicz i Władisław Kulesz. Choć dwoił się Nikola Portner, to nie zdołał zatrzymać przeciwników. Po drugiej stronie także niezły występ zaliczyli bramkarze, Wiaczesław Sałdacenka i Iwan Mackiewicz, którzy znaleźli sposób szwajcarskich liderów Zorana Markovicia i Lenny'ego Rubina.