MKS Perła - Vistal: hit kolejki dla lublinianek!

Po ciekawym meczu zespół MKS-u Perły Lublin pokonał przed własną publicznością broniący mistrzowskiego tytułu Vistal Gdynia 28:25 w 9. kolejce PGNiG Superligi Kobiet.

Tomasz Rosiński
Aleksandra Zych (Vistal Gdynia) i Joanna Drabik (MKS Perła Lublin) PAP / Wojciech Pacewicz / Aleksandra Zych (Vistal Gdynia) i Joanna Drabik (MKS Perła Lublin)
Starcie MKS-u Lublin (wicelider rozgrywek) z Vistalem (3. drużyna w tabeli) zapowiadało się jak zwykle bardzo ciekawie. Lublinianki chciały we wtorek wykorzystać atut własnego boiska, ale te plany zamierzały im pokrzyżować gdynianki.

Z wysokiego "c" rywalizację w Lublinie rozpoczął zespół z Gdyni, który szybko objął prowadzenie 3:0 za sprawą Aleksandry Zych. Z czasem sytuację opanowały podopieczne Roberta Lisa, które odrobiły stratę z nawiązką (5:3).

W lubelskiej drużynie znakomicie radziła sobie Małgorzata Rola, która była praktycznie nie do zatrzymania w ofensywie. Natomiast w szeregach przyjezdnych wciąż bardzo skuteczna była Zych, a wsparła ją Paulina Uścinowicz. Ostatecznie pierwsza połowa konfrontacji zakończyła się remisem 13:13.

Po zmianie stron zaczęła przyspieszać Perła Lublin, która po trafieniu Dagmary Nocuń w 43. minucie wygrywała trzema bramkami (20:17). Szczypiornistki z Lubelszczyzny bardzo dobrze grały w obronie i starały się kontrolować boiskowe wydarzenia.

Umiejętnie poczynaniami swojej ekipy kierowały Marta Gęga oraz Kinga Achruk, które również pewnie wykorzystywały rzuty karne. Gospodynie już nie pozwoliły się dogonić i triumfowały 28:25.