PGNiG Superliga Kobiet: ambitny KPR Jelenia Góra. Niewielka wygrana Pogoni Szczecin na wyjeździe

W stolicy Karkonoszy emocji nie brakowało. KPR Jelenia Góra po jednostronnym początku wrócił do gry i zmusił SPR Pogoń Szczecin do większego wysiłku. Z wygranej cieszył się zespół z Pomorza Zachodniego (30:26), dla którego to piąty triumf z rzędu.

Małgorzata Boluk
szczypiornistki KPR-u Jelenia Góra WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA / Na zdjęciu: szczypiornistki KPR-u Jelenia Góra
Pogoń Szczecin do meczu na trudnym terenie podeszła maksymalnie skoncentrowana i zmobilizowana. Efekt przyszedł szybko. Wicemistrz z sezonu 2015/2016 po ośmiu minutach gry prowadził z nieprzewidywalnym rywalem już 5:0, w czym duża zasługa Marty Wawrzynkowskiej, agresywnej obrony i przede wszystkim skuteczności w ofensywie.

Z czasem drużyna gości spotkała się z większym oporem przeciwniczek. Defensywę rozruszały Sylwia Jasińska i Sabina Kobzar, z rzutem z dystansu włączyła się Aleksandra Tomczyk, a bramkarkę przyjezdnych zaskakiwała Joanna Załoga, która na trzy minuty przed końcem połowy doprowadziła do kolejnego wyrównania.

Po drugiej stronie boiska wyróżniała się szczególnie Valentina Blażević. Rozgrywająca w odpowiednich momentach brała grę na siebie, i podobnie jak Sabina Kobzar, potrafiła idealnie przymierzyć z biodra. Dzięki Chorwatce zespół Adriana Struzika zszedł na przerwę z zapasem trzech bramek. Zaliczka mogła być mniejsza, ale zawodniczka wykorzystała lukę w obronie i trafiła do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego.

Zbudowana przewaga przed przerwą miała niebagatelne znaczenie w następnej części spotkania. Po zmianie stron przebieg rywalizacji był bardzo wyrównany, ale wynik wciąż przemawiał na korzyść szczecinianek. Trener ekipy z Pomorza Zachodniego mógł być zadowolony ze wspomnianej szczypiornistki z Bałkanów, a także tego, jak jego podopieczne radziły sobie w osłabieniu.

Pogoń Szczecin w drugiej połowie otrzymała pięć wykluczeń, podczas gdy KPR Jelenia Góra nie dostał żadnej kary dwuminutowej. I co ciekawe, mimo prób gospodyń, nie odbiło się to na końcowym rezultacie. Drużyna Michała Pastuszko mogła jednak zejść z boiska z podniesioną głową. Przegrała po ambitnej walce.

KPR Jelenia Góra - SPR Pogoń Szczecin 26:30 (13:16)

KPR: Filończuk, Kolasińska, Wierzbicka 1 - Karwecka, Bielecka, Oreszczuk, Tomczyk A. 8, Jurczyk 2, Kobzar 6, Załoga 4, Jasińska 3, Skowrońska, Żukowska, Tomczyk M. 2