I liga grupa A: niebieska kartka w derbach oraz triumf Nielby, KS Stal Gorzów i Real Astromal uporały się z rywalem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Polskie juniorki przygotowują się do MŚ U-18
Getty Images / / Polskie juniorki przygotowują się do MŚ U-18

W sobotę w I lidze mężczyzn grupie A odbyły się trzy spotkania 8. kolejki. Najwięcej emocji dostarczył pojedynek w Poznaniu. WKS Grunwald szedł po wygraną, ale Nielba wywiązała się ze swoich obowiązków i odwróciła w końcówce losy meczu.

Derby Wielkopolski trzymały w napięciu. Emocje niejednokrotnie ostudzała para sędziowska Andrzej Gratunik - Mariusz Wołowicz, która w Poznaniu rozdała łącznie trzynaście wykluczeń i dwukrotnie sięgnęła do kieszeni po czerwone kartki. Z racji, że jedno wykroczenie zostało popełnione w ostatnich trzydziestu sekundach meczu, arbiter pokazał też niebieski kartonik. Mowa o sytuacji z 59. minucie starcia, kiedy Dariusz Widziński nieprzepisowo zatrzymał rzucającego zawodnika Grunwaldu.

Liczne kary nie przeszkodziły jednak Nielbie w sięgnięciu po komplet punktów. Świetną końcówkę zaliczył Paweł Gąsiorek. Jego trzy trafienia pozwoliły faworytom objąć dwubramkową przewagę, a następnie zwyciężyć. Choć trzeba przyznać, że łatwo nie było, ponieważ WKS bardzo dobrze popracował w sobotę w defensywie.

Żadnych problemów nie miała natomiast w weekend KS Stal Gorzów. Zespół miejscowych po dość wyrównanym początku przeszedł do natarcia i od 18. minuty regularnie punktował przeciwnika. Imponująca seria ośmiu bramek z rzędu pozwoliła graczom Dariusza Molskiego w pełni kontrolować boiskowe wydarzenia i dopisać do swojego konta piątą wygraną.

Bez najlepszego strzelca i kapitana drużyny - Łukasza Lisieckiego, musiał radzić sobie w meczu ósmej kolejki MKS Mazur Sierpc. Z początku ekipa gospodarzy utrzymywała się w grze, jednak w końcówce pierwszej połowy zaczęła zarysowywać się już wyraźna przewaga drużyny z Leszna. Real Astromal zaliczył w sobotę udany występ w ofensywie i utrzymał się w czołówce grupy A.

I liga mężczyzn grupa A (8.kolejka)

WKS Grunwald Poznań - MKS Nielba Wągrowiec 22:23 (9:7) Najwięcej bramek: dla Grunwaldu - Tomasz Gintowt 7, Michał Nieradko 6; dla Nielby - Paweł Gąsiorek 8, Damian Wojtas i Dawid Pietrzkiewicz po 3

KS Stal Gorzów - Gwardia Koszalin 34:24 (17:10) Najwięcej bramek: dla Stali - Mateusz Stupiński 11, Bartosz Starzyński 6; dla Gwardii - Patryk Kiciński 7, Piotr Goerig 6

MKS Mazur Sierpc - Real Astromal Leszno 24:27 (12:17) Najwięcej bramek: dla Mazura - b/d; dla Realu Astromal - Marcin Giernas 8, Alan Raczkowiak 5

Widziałbyś/widziałabyś Nielbę Wągrowiec w sezonie 2018/2019 w PGNiG Superlidze?