Bundesliga: słabszy dzień Chrapkowskiego, Wyszomirski ponownie na ławce

Piotr Wyszomirski żelaznym rezerwowym TBV Lemgo. Reprezentant Polski tylko na parę minut wszedł na parkiet w meczu z GWD Minden (26:26). Kolejne zwycięstwo na koncie Magdeburga z Piotrem Chrapkowskim w centrum obrony.
Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Piotr Wyszomirski

Zapraszamy na TYPER.WP.PL! Wejdź i stwórz własną ligę!

Wyszomirskiemu nie pomógł wybitny występ w poprzedniej kolejce z Flensburgiem (pięć parad w krótkim czasie i ponad 70 proc. skuteczność). 29-letni golkiper rozpoczął mecz na ławce i z tej perspektywy oglądał popisy Petera Johannessona. Choć Szwed momentami bronił świetnie (14 interwencji), to trener Florian Kehrmann dał Wyszomirskiemu kilka minut.

Polak wszedł między słupki w 46. minucie, spędził na parkiecie osiem minut, w tym czasie nie zatrzymał ani jednego rzutu. Szwed wrócił do gry i tuż przed końcem zatrzymał jedną próbę Minden, a Fabian van Olphen 10 sekund później doprowadził do remisu 26:26.

W barwach Magdeburga kary kolekcjonował Piotr Chrapkowski. Szef obrony Gladiatorów dwa razy dostał wykluczenie, ale zanotował też jeden blok. W ataku wiodło mu się nieco gorzej. Polak zagrał pod tym względem najsłabszy mecz w sezonie - pomylił się dwa razy (0/2). Magdeburg w męczarniach wygrał z Frisch Auf! Goeppingen. Tuż przed końcem wynik (31:32) ustalił Michael Damgaard.

Punkty ciuła "polskie" TuS L-Luebbecke. Beniaminek zyskał trzecie oczko po remisie 22:22 z Erlangen. Tym razem Biało-Czerwoni nieco zamienili się rolami. Specjalista od defensywy Piotr Grabarczyk w 12. kolejce otworzył swoje tegoroczne konto bramkowe, natomiast Łukasz Gierak nie oddał rzutu i w protokole zapisał się tylko żółtą kartką. Sytuacja Luebbecke nie jest za wesoła. Do bezpiecznej lokaty traci wciąż sporo, bo trzy punkty.