Liga Mistrzów: Vardar Skopje rozprawił się z Rhein-Neckar Loewen i zdecydowanie prowadzi w grupie Orlen Wisły

W meczu 8. kolejki grupy A Ligi Mistrzów 2017/2018, Vardar Skopje we własnej hali nie dał szans Rhein-Neckar Loewen, triumfując 30:26

Tomasz Rosiński
Starcie dwóch czołowych ekip grupy A, czyli Vardaru (13 pkt) i Rhein-Neckar (11 pkt), zapowiadało się bardzo ciekawie. W roli faworyta stawiano mistrza Macedonii i obrońcę tytułu w LM, który potwierdził to miano i pokonał niemiecką drużynę różnicą czterech bramek (30:26).

Gospodarze od początku rywalizacji starali się narzucić swój styl gry, co im się udało. Na prawym skrzydle brylował Ivan Cupić, a wspomagał go w ofensywie Vuko Borozan (7:4 w 11. minucie).

Ekipa ze Skopje zupełnie kontrolowała boiskowe wydarzenia i trzymała rywala na dystans, ostatecznie zwyciężając w I połowie 17:13.

Po zmianie stron na boisku nic się nie zmieniło, gdyż wciąż przeważali podopieczni Raula Gonzaleza. Przyjezdnych do walki starał się podrywać Andy Schmid, ale na nic się to zdało, ponieważ RNL nie miało tego dnia żadnych argumentów.

W końcowym rozrachunku Vardar Skopje ograł Rhein-Neckar Loewen 30:26 i z bilansem 7 wiktorii oraz 1 remisu zdecydowanie prowadzi w grupie A Ligi Mistrzów.

Liga Mistrzów, 8. kolejka gr. A:

Vardar Skopje - Rhein-Neckar Loewen 30:26 (17:13) Najwięcej bramek: dla Vardaru Skopje - Vuko Borozan 7, Ivan Cupić 6, Dainis Kristopans 5; dla Rhein-Neckar Loewen - Andy Schmid i Rafael Baena - po 5.