Puchar EHF: faza grupowa nie dla KPR Gwardii Opole

KPR Gwardia Opole przegrała rewanżowe starcie 3. rundy eliminacji Pucharu EHF z RD Koper 2013 21:27 i tym samym zakończyła swój udział w europejskich pucharach.

Wiktor Gumiński
piłkarze ręczni KPR-u Gwardii Opole WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA / Na zdjęciu: piłkarze ręczni KPR-u Gwardii Opole

Początek starcia w Koprze nie wskazywał na to, żeby opolanie napotkali na ogromny opór ze strony gospodarzy. Błyskawicznie dali się bowiem im we znaki za sprawą lewoskrzydłowego Karola Siwaka, który zapewnił im prowadzenie 4:1.

Jeszcze przed upływem kwadransa, zespół ze Słowenii odpowiedział jednak ze zdwojoną siłą. Najbardziej dawał się gwardzistom we znaki Adam Bratković, który regularnie pokonywał nieźle dysponowanego Adama Malchera.

Golkiper drużyny z Opola nie był natomiast w stanie w pojedynkę zatrzymywać rywala na dłuższą metę. Sytuacja Gwardii bardzo mocno się skomplikowała, kiedy przegrywała już 5:13. W końcówce pierwszej połowy, ważne trafienia zanotował jednak Michał Lemaniak, dzięki czemu nasz zespół zmniejszył stratę do sześciu goli (9:15).

W drugiej odsłonie nie pozwolił już odskoczyć ekipie RD Koper tak jak przed przerwą, ale też nie był w stanie zniwelować straty na tyle, by klub z Bałkanów musiał rozegrać choć kilka minut z "nożem na gardle". Dwoił się i troił obrotowy Mateusz Jankowski, ale opolscy szczypiorniści cały czas mieli przynajmniej pięć bramek do odrobienia.

Na domiar złego, w 39. minucie czerwoną kartkę otrzymał Kamil Mokrzki, który nie wytrzymał napięcia po licznych prowokacjach ze strony bardzo twardo grających w obronie rywali.

Końcówka należała już bezapelacyjnie do gospodarzy. Raz jeszcze w ich szeregach przypomniał o sobie Bratkovic, kończąc zawody z dwucyfrową liczbą goli. Jego wyborna dyspozycja pozwoliła podopiecznym Veselina Vujovica na huczne świętowanie po ostatnim gwizdku.

RD Koper 2013 - KPR Gwardia Opole 27:21 (15:9)

Koper: Vran, Kocjancic - Bratković 11, Grzentić 3, Krecić 3, Smolnik 3, Vlah 3, Sokolić 2, Matijasević 1, Moljk 1, Dolenc, Franza, Zugan, Nikolić, Gucek, Planinc.