Turniej w Hiszpanii: Białoruś na koniec pokonała Argentynę

Reprezentacja Białorusi zrewanżowała się za ostatnie dwie porażki podczas turnieju w Pontevedrze. Nasi wschodni sąsiedzi pokonali Argentynę 29:22, powiększając swoją przewagę w II połowie.

Michał Gałęzewski
reprezentant Białorusi Materiały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017 / Na zdjęciu: reprezentant Białorusi

W ostatnich dniach w ramach Memoriału Domingo Barcenasa zarówno z Argentyną, jak i z Białorusią mierzyli się reprezentanci Polski, dla których bardziej korzystne było ostatnie spotkanie z naszymi wschodnimi sąsiadami, które w przeciwieństwie do piątkowego boju z ekipą z Ameryki Południowej wygraliśmy.

Argentyńczycy od początku postawili trudne warunki i szybko wyszli na prowadzenie. Zespół Jurija Szewcowa jednak szybko wyrównał, a następnie wyszedł po kwadransie gry na prowadzenie 8:6. Do przerwy meczu nikt nie zdołał odmienić jego losu i ostatecznie po 30 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 14:12 dla Białorusinów.

Zawodnicy z Ameryki Południowej szybko jednak zdołali odrobić całą stratę. Gdy w 33. minucie trafił Nicolas Bonanno, był remis 14:14. Białorusini nie dali jednak rywalom wyjść na prowadzenie - wręcz przeciwnie, gdy dynamiczną akcję wykończył Boris Puchowski, było już 18:14 i Manolo Cadenas poprosił o czas.

W białoruskim zespole doskonale w bramce spisywał się Wiaczesław Sałdacenka i miało to olbrzymi wpływ na przebieg meczu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 29:22. Na zakończenie hiszpańskiego turnieju zmierzą się reprezentacje gospodarzy oraz Polski.

Białoruś - Argentyna 29:22 (14:12)

Czy wygrana Polaków z Białorusinami była dużym sukcesem?