El. MŚ 2019: dobre złego początki Kosowian, Portugalczycy z drugim zwycięstwem

W spotkaniu 2. kolejki grupy 4 prekwalifikacji do MŚ 2019, reprezentacja Portugalii zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami ograła Cypr 36:22, odnosząc swoje drugie zwycięstwo w turnieju.

Tomasz Rosiński
Gilberto Duarte (po prawej) w barwach reprezentacji Portugalii podczas meczu z Niemcami Getty Images / Matthias Hangst / Gilberto Duarte (po prawej) w barwach reprezentacji Portugalii podczas meczu z Niemcami
Portugalczycy przystępowali do sobotniego pojedynku po piątkowym wysokim zwycięstwie z Cyprem (47:16). Natomiast Kosowo w swojej ostatniej konfrontacji przegrało 19:30 z Polską.

Portugalska ekipa źle weszła w mecz, podobnie jak Biało-Czerwoni dzień wcześniej. Początkowo lepiej radzili sobie Kosowianie, a w ich szeregach w ofensywie wyróżniał się Endrit Abdullahi (6:3 w 9. minucie). Natomiast liderem defensywy był Bujar Ramosaj.

Dopiero czas wzięty na żądanie szkoleniowca Paulo Pereiry podziałał mobilizująco na jego podopiecznych, którzy wzmocnili obronę, zaś w ataku pewnie zaczęli wykorzystywać swoje okazje do zdobycia gola. Już w 14. minucie kadrze Portugalii udało się odrobić straty z nawiązką i wyjść na prowadzenie 7:6.

Od tego momentu na boisku dzielili i rządzili Portugalczycy, którzy raz za razem wyprowadzali skuteczne kontry po udanych interwencjach Humberto Gomesa. Umiejętnie poczynaniami swojej drużyny kierowali Gilberto Duarte oraz Miguel Soares Martins i Portugalia triumfowała w pierwszej połowie starcia 17:11.

Po zmianie stron trwał portugalski festiwal strzelecki. Natomiast Kosowianie z każdą kolejną akcją tracili coraz więcej sił i nie byli w stanie w żaden sposób przeciwstawić się rywalowi, który na kwadrans przed końcem zawodów wygrywał 26:12.

W końcowym rozrachunku reprezentanci Portugalii zwyciężyli różnicą czternastu bramek (36:22) i o wiktorię w imprezie zagrają w niedzielę z Polską o godzinie 19:00.