MKS Piotrkowianin - Gwardia Opole: pierwsza połowa zdecydowała

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA / Na zdjęciu: piłkarze ręczni KPR-u Gwardii Opole

Nie udało się szczypiornistom Piotrkowianina zrewanżować za porażkę z pierwszej kolejki bieżącego sezonu PGNiG Superligi. Zespół Rafała Kuptela po raz drugi okazał się lepszy.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do Gwardii, która na dwie minuty przed jej końcem prowadziła różnicą aż ośmiu bramek - 18:10. Dwie bramki rzucone przez Piotra Swata i Mateusza Góralskiego tuż przed zejściem do szatni dały cień nadziei gospodarzom na walkę po zmianie stron.

I rzeczywiście Piotrkowianin rozpoczął drugą połowę znacznie lepiej. Po pięciu minutach było już tylko 15:19. Gwardia miała problemy ze skutecznością, a gospodarze walczyli niezwykle ambitnie. Na kwadrans przed końcem Piotrkowianin przegrywał 20:23 i wydawało się, że może jeszcze dogonić rywala. Nie do zatrzymania był jednak Mateusz Jankowski. Kołowy gości rzucił trzy bramki z rzędu i stało się jasne, że Gwardia wywiezie z Piotrkowa komplet punktów. Z dobrej strony pokazał się w drugiej połowie Artur Urbański. To kolejny dobry występ młodego rozgrywającego Piotrkowianina.

- Nie da się wygrać meczu, w którym popełnia się tyle prostych błędów w pierwszej połowie. Po zmianie stron lepiej już to wyglądało, ale przewaga gości była za duża. Mam dużo materiału do analizy. Nie radziliśmy sobie z rzutami z drugiej linii oraz kołowymi. Trzeba to szybko poprawić - powiedział po spotkaniu Dmytro Zinchuk, trener piotrkowskiej drużyny.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - KPR Gwardia Opole 29:33 (12:19)

Piotrkowianin: Procho, Schodowski, Pyrka - Mróz 3, Urbański 5, Kaźmierczak, Swat 2, Góralski 4, Surosz 1, Andreou 2, Pożarek, Achruk 2, Makowiejew 4, Tórz 6/4, Pacześny, Rutkowski. Kary: 6 min (Kaźmierczak, Achruk, Rutkowski) Karne: 4/4 Trener: Dmytro Zinchuk

Gwardia: Malcher, Zembrzycki - Lemaniak 3, Siwak 3, Zarzycki 1, Łangowski 5, Klimków 3, Tarcijonas, Mokrzki 4/1, Dementiew 1, Jankowski 8, Zadura 4, Milewski 1, Morawski. Kary: 6 min (Jankowski x2, Dementev) Karne: 1/4 Trener: Rafał Kuptel

Sędziowali: Michał Chodorek, Paweł Popiel (Kielce). Widzów: 500