Puchar Polski. Nadspodziewanie duże problemy KPR Gwardii Opole w meczu z Miedzią Legnica

Opolanie musieli się sporo napocić, by w 1/16 finału pokonać rywala występującego w niższej klasie rozgrywkowej. Ostatecznie wygrali jednak na wyjeździe 28:27.

Wiktor Gumiński
piłkarze ręczni KPR-u Gwardii Opole WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA / Na zdjęciu: piłkarze ręczni KPR-u Gwardii Opole

Początek spotkania zupełnie nie zapowiadał późniejszych problemów Gwardii. W pierwszych minutach to oni narzucili bowiem swoje, twarde warunki gry, dzięki czemu w 9. minucie prowadzili już 8:2.

Z czasem do głosu coraz mocniej zaczęli jednak dochodzić legniczanie, występujący na co dzień w pierwszej lidze. Choć przed przerwą gole dla nich zdobywali tylko trzej zawodnicy (Bartłomiej Koprowski, Kamil Mosiołek oraz Kacper Majewski), byli oni w stanie solidnie zniwelować swoją stratę, jaką ponieśli w inauguracyjnej fazie spotkania. Na półmetku przegrywali już tylko 15:18.

W drugiej części gry spisywali się równie dobrze i konsekwentnie szli za ciosem. Doskonała postawa duetu Mosiołek-Mateusz Płaczek sprawiła, że w 47. minucie zrobiło się 23:23 i zapachniało sensacją.

Faworyzowani gwardziści przetrwali jednak kryzysowe chwile, przede wszystkim za sprawą świetnej postawy ich kapitana, obrotowego Mateusza Jankowskiego. W całym meczu zdobył on aż 10 bramek, z czego dwie w ostatnich minutach, na wagę zwycięstwa swojej drużyny.

MSPR Siódemka Miedź Legnica - KPR Gwardia Opole 27:28 (15:18)

Miedź: Kaczmarek, Stachurski - Majewski 4, Woźniczka 1, Antosik 2, Płaczek 4, Koprowski 6, Piróg 1, Ziemiński, Piwko, Drozdalski, Mosiołek 9, Skiba.